P0

Regionas

Verkti nebijantys vyrai sugriovė mitus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-15


Baigėsi visą mėnesį Klaipėdos rajone vykęs projektas „Vyrai neverkia“, aiškiai parodęs, kad vyriškų emocijų slėpimas yra didesnė yda nei jų rodymas. Ir nors mūsų visuomenėje įprasta manyti priešingai, specialiuose renginiuose dalyvavę žmonės patvirtino, jog ir šis stereotipas pamažu grimzta užmarštin.

Organizatorių nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės vykdytas projektas – tikras iššūkis, mat provincijoje vis dar gajus toks vyro įvaizdis, kuris niekaip nedera su ašaromis, jausmų bei emocijų rodymu, todėl atrodė, jog kalbėtis apie tai – ne laikas ir ne vieta.

Tačiau paaiškėjo, kad nerimauta be reikalo, nes šia tema organizuotų renginių ciklas sulaukė nemažo dėmesio ir parodė, kad vyrai vis drąsiau, nevaržomi stereotipų kalba apie vidinius išgyvenimus ir ieško būdų įtampoms šalinti.

Kaip paaiškėjo po projekto metu įvykusių susitikimų, tokių problemų sprendimo būdai yra visiškai nesudėtingi ir lengvai pasiekiami – tai gali būti paprasčiausias atviras pokalbis, pasidalijimas patirtimi ar bendraminčio išklausymas.

Iš viso įvyko 4 tokie renginiai Gargžduose, vadinamajame „Vinetu kaime“, Drevernoje bei Veiviržėnuose, jų metu vyrai bendravo tarpusavyje, taip pat su su kognityvinės ir elgesio terapijos specialistu Vaidu Arvasevičiumi, apie vyrų emocinę būklę kalbėta su mentoriumi Kęstučiu Kaupu, o apie vyriškumą šeimoje – su muzikos pedagogu Linu Švirinu.

Prie projekto prisidėjęs atlikėjas Andrius Mamontovas priminė, kad vyrai vidinių išgyvenimų neturėtų slėpti net tada, kai atrodo, jog visas pasaulis nusiteikęs prieš tave.

Pokalbių temos susitikimams parinktos neatsitiktinai, jas padiktavo pati vyrų bendruomenė bei jiems skirta pagalbos linija „Nelik vienas“, skirta išklausyti emocinių išgyvenimų kamuojamus žmones.

Viename iš šių susitikimų dalyvavęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad tokie renginiai praplečia akiratį, neabejojo jų nauda bei užsiminė, jog panašios iniciatyvos rajone galėtų būti nuolatinės.

Projekto koordinatoriai taip pat primena, kad emocinę paramą vyrai gali gauti ir susisiekę su savanoriais specialiai šiam tikslui įkurta telefono linija  „Nelik vienas“, kuri veikia kiekvienos dienos vakarais, 18-21 valandomis. Susisiekti galima telefonu 8 604 111 19 arba elektroniniu paštu pagalba@nelikvienas.lt


  2021-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt