P0

Politikų tribūna

Savivaldybės administracija gremžti asfaltą naktimis gyvenamuosiuose kvartaluose leidžia „žodžiu“ (6)

Alina Velykienė, Klaipėdos miesto tarybos narė
2021-12-16


Šio mėnesio pradžioje Žvejybos uosto Minijos gatvės 144 namo gyventojai nustėro nuo sunkiosios technikos burzgimo. Kalnupės ir Minijos gatvių sankryžos rekonstrukcijos darbai prasidėjo nakties metu, t. y. po 22 val.

Vadovaujantis Triukšmo prevencijos įstatymu bei Triukšmo prevencijos Klaipėdos miesto savivaldybės viešose vietose taisyklėmis, leidimai dirbti statybos ar rekonstrukcijos darbus viešosiose vietose naktimis gali būti išduodami parengiant administracijos direktoriui įsakymą bei tinkamai apie tai informuojant visuomenę. 

Kelios gruodžio mėnesio dienos žmonėms buvo košmariškos. Nedelsiant parengus raštą merui apie tai, kad pateiktų paaiškinimą, kas ir kada suteikė leidimą gyvenamuosiuose kvartaluose dirbti naktimis sunkiajai technikai, skleidžiant didžiulį triukšmą naktimis, gautas atsakymas ne tik kad suglumino, bet ir pribloškė.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija oficialiai atsakė: „Klaipėdos miesto savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė) su rangovu UAB „YIT Lietuva“ (toliau – Rangovas) yra sudariusi rangos sutartį objektui „Klaipėdos miesto Minijos, Pilies ir Naujosios Uosto gatvių apšvietimo ir dangų įrengimo darbai“. Į paminėto objekto darbų apimtis įeina ir Minijos g. / Kalnupės g. sankryžos zonos esamo asfalto dangos frezavimas ir
naujos dangos įrengimas (asfalto klojimas). Prieš planuojantis Minijos g. / Kalnupės g. sankryžos atlikimo darbams, Rangovas buvo užklausęs Savivaldybės, ar neprieštarautų, jei šie darbai vyktų nakties metu. Atsižvelgiant į šio Rangovo patirtį ir kitas vykdomas su Savivaldybe rangos sutartis „žodinis“ leidimas jiems buvo suteiktas (aukščiau paminėtus darbus atlikti nakties metu).“

Pareikalavus pateikti visą informaciją, susijusią su leidimo išdavimu, pavyko gauti gamybinio protokolo kopiją, kurioje nurodyta, kad „2021 m. lapkričio 24 d. gamybinio pasitarimo metu (vykusio nuotoliniu būdu) Rangovas informavo apie planuojamą darbų eigą visus statybos dalyvius ir tuo pačiu atsakingus Savivaldybės asmenis už šio objekto kuravimą. Pasitarimo metu buvo pritarta vykdyti darbus sankryžoje nakties metu, surašytas protokolas“.

Pačiame protokole aiškiai parašyta, kad darbus nakties metu inicijavo rangovas, nesivadovavęs Triukšmo prevencijos Klaipėdos miesto savivaldybės viešosiose vietose taisyklėmis, kuriose aiškiai yra nurodyta, kad triukšmo šaltinių valdytojai, planuojantys statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios pateikti savivaldybės institucijoms informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą, triukšmo mažinimo priemones.

Susidaro įspūdis, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija visiškai nepaiso Triukšmo prevencijos įstatymo bei Klaipėdos miesto taryboje patvirtintų Triukšmo prevencijos taisyklių. Noriu – leidžiu žodžiu dirbti naktimis, noriu – ne.

Pabandytų nors vienas kitas verslo subjektas gauti leidimą dirbti naktimis, savivaldybė ne tik lieptų vadovautis aukščiau išvardintomis taisyklėmis, bet ir lieptų atlikti triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą, taip, kaip to reikalauja teisės aktai.

Triukšmo prevencijos įstatyme aiškiai yra apibrėžta savivaldybės tarybos kompetencija prižiūrėti, kaip Savivaldybės administracija įgyvendina funkcijas triukšmo valdymo srityje. Kitaip tariant, kaip Savivaldybės administracija vykdo triukšmo prevencijos priemones ir tvarkas mieste.

Deja, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija nesivadovauja Triukšmo prevencijos įstatymu, leisdama vykdyti rangovams triukšmingus gatvių rekonstrukcijos darbus nakties metu. Savo veiksmais administracija rodo, kad veiklos, kurią vykdant skleidžiamas triukšmas, valdymas siekiant išvengti klausos sutrikimų ar netekimo, apsaugoti žmonių gyvybę ir sveikatą bei aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio – yra visiškai nesvarbios.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Po visuomenėje paviešintų faktų savivaldybė ir toliau leido vykti darbams nakties metu. Klausimas, ar informacijos paviešinimas interneto svetainėje liko vienintelis visuomenės informavimo būdas?

Deja, naktiniai rangos darbai pamynė visos Tarybos patvirtintas nuostatas, kad triukšmo šaltinių valdytojai, planuojantys ir vykdantys statybos darbus gyvenamojoje aplinkoje, privalo nepažeisti Triukšmo valdymo įstatymo, Vyriausybės nutarimu patvirtinto Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašo, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinto leidžiamo statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko, vykdyti paskirtų triukšmo kontrolierių teisėtus reikalavimus ir pateikti kontrolės vykdymui būtinus dokumentus. Tik bėda tai, kad administracijos direktoriaus įsakymo dėl vykdytų darbų net nebuvo. Tą pripažįsta ir pati
savivaldybės administracija.

Tai tik rodo, kad administracijos direktorius Gintaras Neniškis iki šiol dar nesuprato, kad norint vadovauti institucijai, reikia pirmiausia perskaityti
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos nuostatus, kuriuose juoda ant balto parašyta, kad administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės nutarimų bei Savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje vykdymą.


  2021-12-16

  6 komentarai “Savivaldybės administracija gremžti asfaltą naktimis gyvenamuosiuose kvartaluose leidžia „žodžiu“”

  1. AvatarSenjoras (IP: 45.149.175.92)

   Džiaukimės, kad tvarko, pakentėkime vieną kitą naktelę, vėliau geru keliu važiuosime. O ar geriau, kad dieną? Grūstys, spūstys…..

  2. AvatarA (IP: 212.59.13.101)

   Išvis kam tą asfaltą keisti, jei jis nebuvo blogos būklės…

  3. AvatarPasijuokiau iš ponios liberalės (IP: 90.143.126.221)

   rūpesčio dėl ” žodžiu ” . Tik buvo straipsnis apie 145 000 eurų kainavusio tiltelio ” saugojimą žodžiu ” Sutarties nebuvo ? Ponia liberalė neatsiminė ? Nemalonu skaityti …

   • AvatarKlausimas (IP: 188.69.194.104)

    O prie ko čia Velykienė ir tas tiltelis, ar nebeturit prie ko beprikibt? Gerbiamieji valdininkai, jei čia jūs rašot tulžingus postus, nerašykit darbo metu, geriau eikite dirbti – popieriukus paskaitinėt, kad koks tiltelis vėl nedingtų ir žmonių nejuokinkit 🙂

  4. AvatarBūtent - atsakomybės trūksta! (IP: 78.61.179.125)

   Žiūrėkite „Austrijos parlamento narys drąsiai rėžia tiesą į akis atvirai ir be baimės. Pagarba jam“ svetainėje „YouTube“.

  5. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Kažkada tokius vaizdus mačiau Berlyne, Paryžiuje ir Varšuvoje, man taip gaila buvo ten gerokai gausiau apgyvendintų kvartalų gyventojų, dabar prie jų prisidėjo ir Rybporto neišsimiegojėliai. Ko tik Alinočka dėl buvimo arčiau ėdžių nepadarys…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt