P0

Švietimas

VMG grupė Klaipėdos universiteto ateities paramos fondui skiria 100 tūkst. eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-16


Ketvirtadienį VMG grupė, Klaipėdos universitetas (KU) ir KU ateities paramos fondas pasirašė bendradarbiavimo ir paramos sutartis, kuriomis stiprinamas bendradarbiavimas mokslinių tyrimų srityje ir rengiant aukštą pridėtinę vertę kuriančius specialistus.

KU Ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis, VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus ir KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas

Pasak VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus, kompanijai augant uostamiestyje bei vykdant verslo plėtrą kituose šalies regionuose, partnerystė su akademine bendruomene tampa pagrindu tvariai ilgalaikei perspektyvai.

„Padėti parašai ant bendradarbiavimo sutarties maksimaliai intensyvins mūsų ir universiteto partnerystę, plečiant bendrus mokslinius tyrimus bei rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus. Pastarasis poreikis dėl įgyvendinamų rekordinio masto investicinių projektų tampa ypač aktualus. Pasiektas susitarimas leis universiteto bendruomenei įsilieti į vykdomus projektus, įsikurti bendradarbystės erdvėse, įgyti naudingos praktinės patirties“, – pranešime cituojamas E. Mockus.

Švietimo vidus

Kitąmet VMG grupė Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda, atvers moderniausią Baltijos šalyse pramonės inovacijų parką. Investicijos į šį projektą sieks apie 30 mln. eurų. Jame bus sukurta 300 aukštos pridėtinės vertės darbo vietų, iš kurių – per 150 naujų. N. Akmenėje vystomuose projektuose iki 2025 metų iš viso bus sukurta dar apie 1000 naujų, aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų inžinieriams, automatikams, skirtingų sričių administracijos specialistams ir vadovams. Šiuose projektuose diegiamos inovacijos ir tvarūs sprendimai, atitinkamai, didina ir mokslinių tyrimų poreikį.

KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko teigimu, VMG grupės indėlis atspindi pramonės investiciją į ateitį ir darbo rinkos iššūkių sprendimą, kuriam ruošiasi ir auganti jaunoji karta.

„Vertiname VMG grupės paramą kaip prasmingą ir toliaregišką investiciją į ateitį. Į ateitį, kurią kurs išsilavinusi, šiuolaikinės darbo rinkos iššūkiams pasirengusi jaunoji karta. Bendradarbiaudami, girdėdami vieni kitų lūkesčius ir poreikius, jau dabar galime efektyviau ieškoti sėkmingų sprendimų, kurie naudingi ir verslui, ir universitetui“, – teigia rektorius.

KU Ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis pažymi, kad didžioji paramos dalis bus skirta fondo neliečiamojo kapitalo sukūrimui.

„Pagal sudarytą paramos sutartį VMG grupė Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondui suteiks 100 tūkst. eurų paramą, iš kurių 30 tūkst. eurų bus skiriama moksliniams tyrimams ir projektams, o 70 tūkst. eurų fondo veiklai, o tai reiškia KU Ateities paramos fondo neliečiamojo kapitalo suformavimui per kitus metus“, – pažymi V. Adomaitis.

Pagal sudarytą susitarimą, KU įsipareigoja reguliariai informuoti VMG grupę apie naujas studijų programas, padėti kompanijai ieškoti reikalingų specialistų, taikant socialinės partnerystės principus tobulinti mokslo ir studijų procesą. Savo ruožtu VMG grupė informuos universitetą apie specialistų poreikį, suteiks plačias praktikos galimybes bei teiks atsiliepimus apie bendrovėje įsidarbinusių absolventų veiklą. Taip pat pagal galimybę VMG rems universitetą techninėmis priemonėmis, padės įrengti mokomąsias laboratorijas, prisidės prie mokslinės ir mokomosios medžiagos publikavimo ir rengimo.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-12-16

  Vienas komentaras apie “VMG grupė Klaipėdos universiteto ateities paramos fondui skiria 100 tūkst. eurų”

  1. AvatarGraži iniciatyva (IP: 78.57.239.236)

   Graži iniciatyva. Mokslo ir verslo bendadarbystė atsiperka.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt