P0

Fotoreportažai, Kultūra

GoDebut festivalis atidarytas įspūdingu Alantės Kavaitės filmu

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-12-17


Penktadienio vakare Klaipėdoje iškilmingai atidarytas tarptautinis Europos trumpametražių filmų festivalis GoDebut.

Edgaro Vitkevičiaus nuotr.

Nors penktą kartą vykstančio renginio – debiutuojančių Europos autorių gretas praretino pandemija, visgi į atidarymą atvyko ne tik žymūs Lietuvos kino korifėjai – režisieriai Audrius Stonys, Audrius Juzėnas, Inesa Kurklietytė, bet ir keletas svečių iš užsienio, tarp kurių – ir režisierius iš Prancūzijos Alexandre Yvon bei tarptautinės žiuri komisijos narys iš JAV Paul Nethercott.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistės užkalbintas dokumentinių filmų režisierius ir prodiuseris iš Estijos Riho Vastrik teigė Klaipėdoje esantis pirmą kartą, tačiau su Lietuvos kino kūrėjais palaikantis glaudžius ryšius – yra prodiusavęs keletą A. Stonio filmų, dirbęs prie kitų bendrų projektų.

Šiame festivalyje jis teigė vesiantis kūrybines dirbtuves apie dokumentinių filmų scenarijų rašymą.

Riho Vastrik džiaugėsi galėdamas dalyvauti Klaipėdos kultūros fabrike vykstančiame GoDebut festivalyje, kuriame ves kūrybines dirbtuves. Palmiros Mart nuotr.

Žiuri komisijos narys A. Stonys, sveikindamas į atidarymą atvykusius renginio dalyvius ir žiūrovus, jaunųjų debiutantų kūrybą palygino su jį nustebinusiu labai mažyčiu upeliu, kuris, kaip paaiškėjo, yra Nemuno ištakos. Pasak jo, kaip kad tas upelis tekėdamas išvirsta į galingą Nemuno vagą, taip ir iš šiandieninių debiutantų išaugs ne vienas žymus kino kūrėjas.

Festivalio GoDebut sumanytojas bei direktorius Kęstutis Meškys dėkojo negausiai, bet darbščiai festivalio komandai ir pandemijos nepabūgusiems renginio dalyviams bei į atidarymą atvykusiems žiūrovams.

Jiems atidarymo proga buvo parodytas įspūdingas mūsų tautietės Alantės Kavaitės, gyvenančios ir kuriančios Prancūzijoje, pilnametražis vaidybinis filmas „Įsiklausyk į laiką”/„Ecoute le temps”.

Detektyvinė kaimo gražuolės aiškiaregės, daugelio vadinamos ragana, nužudymo istorija, kurią narplioja jos dukra, savo mistiniu pasakojimo būdu bei stiliumi šiek tiek primena žymųjį Deivido Lynčo „Tvyn Pyksą”.

Iš viso per tris dienas žiūrovai išvyks 48 debiutantų filmus, kurie buvo atrinkti iš 144 festivaliui pateiktų juostų.

Tarp jų – įvairių žanrų, temų ir stilių filmai, pradedant vaidybiniais, dokumentiniais, animaciniais, eksperimentiniais ir baigiant siaubo, fantastikos juostomis ar komedijomis, kurių trukmė – nuo 1 minutės iki pusvalandžio.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Iš viso filmus festivaliui buvo pateikę 25 šalių, iš kurių liko 15 šalių atstovai, tarp jų – latviai, estai, lenkai, prancūzai, suomiai, azerbaidžaniečiai, portugalai ir, žinoma, lietuviai.

Festivalio metu be filmų peržiūros dar vyks kelios kūrybinės dirbtuvės, o atskira filmų programa, pavadinta „Išdrįsk būti žalias”, gvildens aktualias ekologines problemas.

INFORMACIJA

GoDebut nugalėtojus rinks autoritetinga tarptautinė žiuri, kurioje – žinomi kino veikėjai iš Latvijos, Prancūzijos, Suomijos, JAV, Lietuvos. Šios žiuri sprendimas nulems pagrindinio prizo – „Auksinės ANIKĖS“ už geriausią festivalio filmą nugalėtoją. Jam šiemet bus skirta ir piniginė 1000 eurų premija.

Dar viena žiuri – Publikos, kurioje žinomi Lietuvos ir Klaipėdos meno ir visuomenės atstovai nuspręs, kam atiteks dar vienas vienas svarbus festivalio prizas – „Sidabrinė ANIKĖ“. Šiai žiuri vadovaus žinoma Lietuvos kino kūrėja, režisierė I. Kurklietytė.


  2021-12-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt