P0

Politika, Svarbu

Naujos vandens kainos: Klaipėdos valdžia pažeidė įstatymą (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-12-21


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) šį ketvirtadienį ketina vienašališkai nustatyti naujus AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugų tarifus, nes uostamiesčio taryba, skirtingai nei Klaipėdos rajono valdžia, pažeidė įstatyme numatytą terminą, per kurį turi būti priimtas atitinkamas sprendimas.

Tiesa, jei Klaipėdos politikai trečiadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio metu visgi priims atitinkamą sprendimą, toks klausimas iš ketvirtadienio VERT darbotvarkės būtų išbrauktas.

VERT naujas AB „Klaipėdos vanduo“ teikiamas bazines geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas suderino dar spalio 14-ąją. Pagal Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą, savivaldybių, kuriose įmonė teikia tokias paslaugas, Tarybos atitinkamą sprendimą turi priimti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų.

Klaipėdos rajono taryba naujus tarifus palaimino dar lapkričio 25-ąją, o Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius, atsakydamas į VERT raštą, lapkričio 25 d. informavo, kad uostamiesčio politikai šį klausimą planuoja svarstyti tik gruodžio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.

Dėl to VERT jau parengė sprendimo projektą, kuriuo Klaipėdos savivaldybė pripažįstama pažeidusi įstatymą ir naujos AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugų bazinės kainos nustatomos vienašališkai. 

Pasak VERT Vandens skyriaus vedėjos Indrės Musvicienės, jei šį trečiadienį Klaipėdos politikai visgi priims atitinkamą sprendimą, klausimo tarnybos darbotvarkėje nebeliks.  

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pripažįsta, jog yra negerai, kad susiklostė tokia situacija, bet, anot jo, viską lemia miesto Tarybos reglamentas. 

„Jame yra numatyti netrumpi terminai dėl sprendimų projekto pateikimo ir svarstymo. Galbūt reikėtų jį keisti, sekant kad ir Klaipėdos rajono tarybos pavyzdžiu” – sakė G. Neniškis. 

Naujos „Klaipėdos vandens” kainos turėtų įsigalioti nuo vasario. 


  2021-12-21

  3 komentarai “Naujos vandens kainos: Klaipėdos valdžia pažeidė įstatymą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.57.240.21)

   Kada kas nors ims mokyti tos kurios sėdi ne savo vietoje ir žiuri savo naudai o ne žmonėms,

  2. AvatarViską menantis (IP: 86.100.137.239)

   Klaipėdos , taip vadinami, politikai, vadovaujami įžymiausio “politiko” gyvena paraleliniame pasaulyje, nebesupranta nei europinių pinigų naudojimo taisyklių, nei viešųjų pirkimų įstatymų, tik paklusdami instinktui , vis puola ant žurnalistų, traukiančių į šviesą jų darbelius

  3. AvatarAntanas (IP: 77.79.44.51)

   tai gal vanduo atpigs?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt