Naujos vandens kainos: Klaipėdos valdžia pažeidė įstatymą (3)

Politika, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-12-21

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) šį ketvirtadienį ketina vienašališkai nustatyti naujus AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugų tarifus, nes uostamiesčio taryba, skirtingai nei Klaipėdos rajono valdžia, pažeidė įstatyme numatytą terminą, per kurį turi būti priimtas atitinkamas sprendimas.

Tiesa, jei Klaipėdos politikai trečiadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio metu visgi priims atitinkamą sprendimą, toks klausimas iš ketvirtadienio VERT darbotvarkės būtų išbrauktas.

VERT naujas AB „Klaipėdos vanduo“ teikiamas bazines geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas suderino dar spalio 14-ąją. Pagal Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą, savivaldybių, kuriose įmonė teikia tokias paslaugas, Tarybos atitinkamą sprendimą turi priimti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų.

Klaipėdos rajono taryba naujus tarifus palaimino dar lapkričio 25-ąją, o Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius, atsakydamas į VERT raštą, lapkričio 25 d. informavo, kad uostamiesčio politikai šį klausimą planuoja svarstyti tik gruodžio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.

Dėl to VERT jau parengė sprendimo projektą, kuriuo Klaipėdos savivaldybė pripažįstama pažeidusi įstatymą ir naujos AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugų bazinės kainos nustatomos vienašališkai. 

Pasak VERT Vandens skyriaus vedėjos Indrės Musvicienės, jei šį trečiadienį Klaipėdos politikai visgi priims atitinkamą sprendimą, klausimo tarnybos darbotvarkėje nebeliks.  

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pripažįsta, jog yra negerai, kad susiklostė tokia situacija, bet, anot jo, viską lemia miesto Tarybos reglamentas. 

„Jame yra numatyti netrumpi terminai dėl sprendimų projekto pateikimo ir svarstymo. Galbūt reikėtų jį keisti, sekant kad ir Klaipėdos rajono tarybos pavyzdžiu” – sakė G. Neniškis. 

Naujos „Klaipėdos vandens” kainos turėtų įsigalioti nuo vasario. 

Žymos: | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Naujos vandens kainos: Klaipėdos valdžia pažeidė įstatymą”: 3

  1. Anonimas parašė:

    Kada kas nors ims mokyti tos kurios sėdi ne savo vietoje ir žiuri savo naudai o ne žmonėms,

  2. Viską menantis parašė:

    Klaipėdos , taip vadinami, politikai, vadovaujami įžymiausio „politiko” gyvena paraleliniame pasaulyje, nebesupranta nei europinių pinigų naudojimo taisyklių, nei viešųjų pirkimų įstatymų, tik paklusdami instinktui , vis puola ant žurnalistų, traukiančių į šviesą jų darbelius

  3. Antanas parašė:

    tai gal vanduo atpigs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Ragina laistymo sistemas naudoti nakties metu

Atšilus orams ir įsibėgėjant sodininkystės sezonui AB „Klaipėdos vanduo“ fiksuoja, jog vandens sunaudojama ženkliai daugiau, tad vėl yra gyvenviečių, kur ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Tapęs taksistu ėmė gerintis Gintarui Neniškiui*

Spyglys trečiadienį dar kartą įsitikino, kaip žmogui keistis niekada nevėlu. Tai pademonstravo ne kas kitas, o jo mylimiausias deputatas Vidmantas ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This