P0

Miestas

Kenčia nuo triukšmadarių, bet policijos pagalbos nesulaukia? (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-12-22


Gyvenantieji miesto daugiabučiuose patvirtins, jog renkantis, kur gyventi, svarbi yra ne tik būsimo būsto geografinė vieta, bet ir tai, kokie kaimynai gyvena tame pačiame name. Nes nemažai problemų tarp gyventojų kyla dėl netinkamo kai kurių kaimynų elgesio, jų nesiskaitymo su gyvenančiais už sienos žmonėmis, kitų namo gyventojų interesų nepaisymo. Naktiniai girtavimai, keliamas triukšmas, konfliktai – nuo tokių atvejų vis dar nėra apdrausti dalis daugiabučių gyventojų.

Jūrininkų pr. Palmiros Mart nuotr.

O ir sutramdyti naktinius triukšmadarius nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įprastai iškvietus policijos pareigūnus, triukšmadariai tam kartui nutyla, tačiau pareigūnams išvykus, dažniausiai toliau tęsia savo naktines orgijas.

Apie panašią situaciją „Atvirai Klaipėdai” papasakojo 30 metų uostamiestyje, Jūrininkų pr., gyvenanti ponia Ramutė.

Moters teigimu, jos bei dalies kaimynų ramus gyvenimas baigėsi, kai viename jų daugiabučio bute prieš 9 mėnesius apsigyveno nuomininkai.

„Jie naktimis girtuokliauja, keikiasi, kelia muštynes ir neleidžia išsimiegoti. Man dėl to labai pablogėjo sveikata, naktimis prisireikia kviesti ne tik policiją, bet ir greitąją pagalbą. Daug kartų policiją kvietė ir kiti laiptinės gyventojai, tačiau jokių poveikio priemonių jie minėtiems nuomininkams netaikė”, – guodėsi klaipėdietė.

Ramutė prisipažino su nerimu laukianti artėjančių švenčių, nes baiminasi, jog triukšmingųjų nuomininkų šventės išvirs į daugiadienius balius festivalius.

Moters teigimu, ji į policiją kreipėsi daug kartų, bet sulaukusi atsakymų, jog esą jos kvietimai nepagrįsti įrodymais, daugiau to nebedaro ir teigia matanti vienintelę išeitį – kreiptis į žiniasklaidą.

Deja, bet mums irgi nepavyko sužinoti, kaip dažnai pareigūnai per šiuos metus dėl keliamo triukšmo lankėsi konkrečiame Jūrininkų pr. name ir ar kaip nors minėti triukšmadariai nors kartą buvo nubausti.

Į „Atviros Klaipėdos” paklausimą Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Asta Kažukauskienė atsiuntė štai tokį atsakymą:

„Dėl asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų apie konkrečius asmenis informacijos teikti negalime. Per 2021 m. visame Jūrininkų pr., Klaipėdoje, dėl įvairių priežasčių policijos pareigūnai buvo kviesti 173 kartus, dėl smurto artimoje aplinkoje per vienuolika 2021 m. mėnesių buvo pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas, o dėl viešosios tvarkos pažeidimų ikiteisminių tyrimų pradėta nebuvo”.


  2021-12-22

  Vienas komentaras apie “Kenčia nuo triukšmadarių, bet policijos pagalbos nesulaukia?”

  1. AvatarJonė (IP: 188.69.214.242)

   Išsinuomavome gana brangų,naujai suremontuotą butą,bet kaimynais prieš tai nepasidomejome Ir dabar nei išsikraustyti,nes sutartis 2 metams,nei kaimynų kas sutramdo.Taip ir kenčiame.Kaimynai išsilavinę,atrodo padorūs,bet namie muštynės ir keiksmai per naktis ir savaitgaliais.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt