P0

Orai

Kalėdų rekordai: nuo -22,5 °C iki 8,5°C

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-27


Šios Kalėdos Lietuvoje pradžiugino visus, baltu sniegu užklojusios šalies teritoriją nuo Neringos iki Zarasų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia fiksuotus Kalėdų rekordus Lietuvoje.

Artimiausiomis dienomis šalyje orai išliks žiemiški. Palmiros Mart nuotr.

Per paskutinius 60 metų 4 Kalėdos buvo visiškai nežiemiškos – visą parą Lietuvoje vyravo teigiama temperatūra. Iš jų net 3 buvo šiame, XXI amžiuje – 2013, 2017 ir 2019 metais.

Tuo tarpu žiemiškų Kalėdų, kai visą parą vyrauja neigiama temperatūra, buvo 9 ir tik vienerios šiame amžiuje – 2002 m. Tai buvo tikrai žiemiškos Kalėdos – vidutinė paros temperatūra svyravo nuo -12,2 °C Telšiuose iki -18,3 °C Šilutėje. Visą Lietuvą dengė sniegas. 

Aukščiausiai oro temperatūra per Kalėdas buvo pakilusi 2015 m. Nidoje, kuomet oras sušilo iki 8,5 °C. Šalčiausia Kalėdų rytą pasitiko Kybartų gyventojai, kai 2002 m. oro temperatūra buvo nukritusi iki -22,5 °C.

Didžiausias kritulių kiekis registruotas 1977 m. Laukuvoje, kuomet iškrito 22,2 mm kritulių. Per 60 metų buvo vos 6 Kalėdos, kai krituliai nebuvo registruoti nei vienoje meteorologijos stotyje, o visose – net 19 kartų.

Dauguma laukia ir tikisi baltų ir sniegingų Kalėdų, kaip šiemet, tačiau kartais sniego gali būti ir per daug, pavyzdžiui, 2001 m. Nidoje išmatuotas net 52 cm siekęs sniego dangos storis.

Didžiausias vėjo greitis per Kalėdas registruotas 2003 m. Klaipėdoje, kuomet vėjas gūsio metu pasiekė 24 m/s.

INFORMACIJA

Artimiausiomis dienomis šalyje orai išliks žiemiški. Pirmadienį žymesnio sniego nenumatoma. Rytą vietomis rūkas, šerkšnas. Aukščiausia temperatūra 1–6 laipsniai šalčio, pajūryje 0–2 laipsniai šilumos.

Antradienį žymesnio sniego nenumatoma. Naktį vietomis rūkas, šerkšnas, dieną pustys. Dieną šalies vakaruose pietryčių vėjo gūsiai kai kur sieks 15 m/s. Temperatūra naktį 7–12, dieną 3–8 laipsniai šalčio.

Trečiadienį dar galimas sniegas, o nuo ketvirtadienio Klaipėdoje jau numatomas lietus ir pliusinė temperatūra net tik dieną, bet ir naktį. Šaltukas į pajūrį žada grįžti su Trimis Karaliais.


  2021-12-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt