P0

Sportas, Svarbu

Nepasitikėjimo Klaipėdos futbolo vadu klausimą pasiuntė spręsti į tarptautinį arbitražą

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-12-27


Klaipėdos apylinkės teismas atmetė Klaipėdos rajono sporto klubo „Plikiai“ ieškinį. Juo buvo prašoma Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federaciją (KAMFF) rengti naują visuotinio narių susirinkimą, kuriame būtų sprendžiama dėl kai kurių federacijos narių pareikšto nepasitikėjimo jos valdybos pirmininku (prezidentu) Rimantu Žvingilu.

R. Žvingilas KAMFF valdybos pirmininku buvo išrinktas 2018 m. spalį. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Plikiai“ į teismą kreipėsi dėl šių metų liepos 1 d. vykusio KAMFF visuotinio narių susirinkimo, kurio metu buvo priimtas sprendimas anuliuoti iš darbotvarkės dalies federacijos narių išreikšto nepasitikėjimo R. Žvingilu svarstymą. Klubas prašė teismą panaikinti tokį sprendimą ir įpareigoti federaciją šaukti pakartotinį visuotinį susirinkimą, kurio metu slaptu balsavimu būtų nuspręsta dėl tokio nepasitikėjimo.

Nesutikdama su tokiu ieškiniu KAMFF teismui tvirtino, kad „Plikiai“ nesilaikė jos įstatuose tvarkos, pagal kurią ginčai gali būti sprendžiami tik nepriklausomame ir nešališkame arbitraže, kaip paskutinėje instancijoje. Tad, anot federacijos, toks ieškinys negali būti nagrinėjamas bendrosios kompetencijos teisme, nes tokia arbitražinė išlyga niekada jokiu teismo sprendimu nebuvo pripažinta negaliojančia.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Monika Lapukaitė konstatavo, kad šiuo atveju arbitražinis susitarimas kyla iš KAMFF ir Lietuvos futbolo federacijos įstatų. Pastarosios įstatuose konkretizuota, kad ginčai sprendžiami Tarptautiniame sporto arbitražo teisme (CAS), esančiame Lozanos mieste, Šveicarijoje.

„Teismas konstatuoja, kad tiek Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos įstatuose, tiek Lietuvos futbolo federacijos įstatuose įtvirtintas arbitražinis susitarimas atitinka tokiam susitarimui keliamą rašytinės formos reikalavimą, todėl nėra pagrindo teigti, kad jis nėra sudarytas”, – rašoma teismo sprendime, akcentuojant, kad pats klubas balsavo už tokius KAMFF įstatus.

Konstatavus, kad toks ginčas negali būti nagrinėjamas teisme KAMFF naudai, iš „Plikių” buvo priteista 1 415,7 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Ši nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

R. Žvingilas KAMFF valdybos pirmininku buvo išrinktas 2018 m. spalį. Jis buvo vienintelis kandidatas, sulaukęs devynių narių palaikymo. Aštuoni federacijos nariai balsavo prieš jo kandidatūrą.

Pagal KAMFF įstatus valdybos pirmininkas (prezidentas) renkamas ketverių metų kadencijai. Tas pats asmuo šias pareigas gali eiti iš viso ne daugiau kaip tris kadencijas.


  2021-12-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt