P0

Mums rašo

Privažiuojamojo kelio prie Bendruomenės namų dar nėra (3)

Atvira Klaipėda

Stasys Miliukas, buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos narys
2021-12-30


Klaipėdos mieste metų metais nevykdoma priemonė „Privažiuojamojo kelio nuo Debreceno gatvės iki Bendruomenės namų“ įrengimas.

Kultūros centro Žvejų rūmai administruojamo Bendruomenės namų patalpose nenuilstamai verda gyvenimas: kiekvieną dieną repetuoja dešimtys Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos, Lietuvos pensininkų susivienijimo mėgėjiško meno kolektyvų. Jose nuolat vyksta šventiniai ir proginiai renginiai, koncertai, paskaitos, susitikimai su iškiliais žmonėmis. Į renginius dažnai atvažiuoja ir kaimyninių respublikų meno kolektyvai ir atlikėjai. Kiekvieną dieną į Bendruomenės namus ir atgal važiuoja dešimtys automobilių. Tačiau apmaudu ir keista, jog normalaus kelio iki Bendruomenės namų nėra. Automobiliai važiuoja daugiabučių namų kiemais. Prasilenkti su iš priekio važiuojančia mašina sunkiai įmanoma.

Pradėjus dirbti Klaipėdos miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryboje, pradėjau gvildenti šį labai opų klausimą. Dėl kelio įrengimo 2017 m. gruodžio 22 d. raštu kreipiausi į tuometinį Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių Saulių Budiną. Administracijos direktorius atsakyme nurodė: „2018 m. lapkričio 12 d. buvo pasirašyta paslaugų sutartis atlikti pravažiuojamojo kelio prie pastato Debreceno g. 48 įrengimo ir pastato aplinkos sutvarkymo projektas. Pagal patvirtintą Klaipėdos miesto savivaldybės 2019-2021 m. Strateginį veiklos planą darbus planuojama pradėti 2020 m. ir baigti 2021 m.“

Kadangi darbai nebuvo pradėti, 2020 m. sausio 10  d. raštu kreipiausi į Klaipėdos miesto savivaldybės merą Vytautą Grubliauską. Jo pavaduotojas Arvydas Cesiulis sausio 31 d.  atsakydamas pateikė tokią informaciją: „Pažymime, kad kelio prie pastato Debreceno g. 48 įrengimo ir aplinkos sutvarkymo projektas yra parengtas ir šiuo metu vykdomos statybos leidimo išėmimo procedūros. Planuojamame patvirtinti Klaipėdos miesto savivaldybės 2020-2022 metų strateginiame veiklos plane nėra numatyta lėšų privažiuojamojo kelio į Debreceno g pastatą įrengimui“.

Tenka su apmaudu pabrėžti, jog abiejų Klaipėdos miesto savivaldybės raštų turinys prieštarauja vienas kitam. 2020 m. vasario 3  d. raštu kreipiausi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Susisiekimo ministerija tą klausimą pavedė spręsti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai ir pateikti atsakymą pareiškėjui.

Su apgailestavimu tenka pabrėžti, jog iš Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atsakymo iki šiol negavau. Reiškia, Klaipėdos miesto valdžia nevykdo ne tik savo įsipareigojimų ir rašo vienas kitam prieštaraujančius atsakymo raštus, bet ir nevykdo Susisiekimo ministerijos nurodymo.

Lieka vienintelis kelias – kreiptis į aukščiausias šalies institucijas.


  2021-12-30

  3 komentarai “Privažiuojamojo kelio prie Bendruomenės namų dar nėra”

  1. AvatarST pirmininkė Nastazija (IP: 86.100.130.180)

   Klaipėdos miesto senjorų taryba 2021 07 27 pakartotinai raštu kreipėsi į miesto administracijos direktorių, dėl to paties kelio statybos ir gavome atsakymą cituoju: privažiuojamojo kelio prie pastato Debreceno g. 48 įrengimui ir pastato aplinkos sutvarkymui parengtas techninis projektas ir gautas statybos leidimas. Rangos darbai planuojami pradėti ne anksčiau kaip 2024m. Pasirašė savivaldybės adm. dir. pavad. Andrius Dobranskis
   Kaip matome data dar nukelta ir vyksta gėdingas atsirašinėjimas bei nesilaikymas savo ankstesnių sprendimų. Kreipėmės ne tik ST, bet ir visos 6-ios įstaigos, vykdančios veiklą Debreceno g. 48(jos visos buvo pasirašiusios po kreipimusi)
   Gerb. ponai, pats laikas imtis darbo.

   • AvatarTeisuole (IP: 85.232.128.52)

    Paklauskite Ninačkos su Eugenija kodėl projektas buvo nukeltas 😉

  2. AvatarJadvyga (IP: 88.135.28.204)

   Į renginius prieš rinkimus politikai šniūrais traukia… Žada žada keliuką ir špyga po rinkimų gauna senjorai…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt