P0

Svarbu, Švietimas

Klaipėdos universitetas statys naują bendrabutį (7)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-12-31


Praėjus daugiau nei penkmečiui po to, kai Klaipėdos universitetas (KU) atidarė pirmą naują savo bendrabutį, ši švietimo įstaiga vėl planuoja tokio objekto statybas.

Tikimasi, kad KU miestelyje bendrabutis, kuriame jau bus ir kambariai atvykstantiems dėstytojams, duris atvers 2023-iųjų rugsėjį.

UAB „Maspro“ vizualizacija

Jau paviešinti KU užsakymu UAB „Maspro“ (projekto vadovas Aurimas Dališanskis, architektė Luknė Barčaitė) parengti bendrabučio projektiniai pasiūlymai.

Projektuojamam bendrabučio pastatui atskiras sklypas neformuojamas – jis projektuojamas bendrame sklype.

Bendrabučio statybų vieta

4916,74 kv. m ploto pastatas bus keturių aukštų, numatomas vienas liftas, 3 laiptinės.

Pirmame aukšte projektuojama 12 šeimyninių dėstytojams skirtų studijos tipo kambarių ir kambariai su 20 vietų studentams bei sporto salė. Antrame-ketvirtame aukštuose numatomi kambariai, kuriuose – dar 174 vietos studentams.

Pastato fasadams numatoma naudoti baltos spalvos tinką bei klinkerinių raudonų plytų mūrą.

KU infrastruktūros ir plėtros prorektoriaus Benedikto Petrausko teigimu, po projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros bus rengiamas techninis projektas, prašoma leidimo statybai ir skelbiamas konkursas rangovui parinkti.

„Statybas norėtume pradėti dar 2022 metų II pusmetį. Svajonė – pastatytą naują bendrabutį turėti 2023-iųjų rugsėjo 1-osios šventei”, – teigė jis.

Anot jo, kambariai dėstytojams būtų naujovė, nes KU nori turėti ir atvykstančių dėstytojų, kuriems laikinai apsigyventi būtų sudarytos patogios sąlygos.

UAB „Maspro“ vizualizacija

Pasak prorektoriaus, statybų kaštus pagal dabartinę situaciją rinkoje sunku prognozuoti, bet preliminariai šiam projektui numatyta nuo 4,5 iki 5 mln. eurų. Bus naudojamos lėšos, gautos už aukcionuose parduotą nenaudojamą nekilnojamąjį turtą. Projektavimo darbai ir projekto priežiūros paslaugos KU atsieina 117 224,8 Eur.

Šiemet KU aukcionuose pardavė tris objektus, už kuriuos gavo 5 mln. eurų: vasarį kompleksą Sportininkų g. 13 (buvęs Tęstinių studijų institutas), jo kiemo statinius bei aikštelę už 1 914 300 Eur įsigijo UAB „Antante“; kovą buvusį bendrabučio pastatą su garažu Malūnininkų g. 4 už 1 354 500 eurų įsigijo UAB „Maksilika“; liepą ta patį bendrovė įsigijo pastatų kompleksą, esantį Minijos g. 153, Klaipėdoje (anksčiau jame buvo įsikūręs KU Socialinių mokslų fakultetas) – už jį sumokėta  1 738 800 Eur.

UAB „Maspro“ vizualizacija

Pirmą naują bendrabučio pastatą KU savo miestelyje atidarė 2016 m. gegužę. „A“ energetinio efektyvumo klasės trijų aukštų 170 vietų bendrabutis studentams atsiėjo 2,8 mln. eurų, jo statybos truko pusantrų metų.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki sausio 17 d. adresu Herkaus Manto g. 84, Klaipėdoje, darbo dienomis 8-17 val. tel. 8 647 32208, arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/pp

Pasiūlymus galima teikti iki sausio 17 d. raštu Ulonų g. 5, LT-08240, Vilnius, arba el. p. aurimas@maspro.lt

Viešas susirinkimas vyks nuotoliniu būdu sausio 17 d., 17 val. 


  2021-12-31

  7 komentarai “Klaipėdos universitetas statys naują bendrabutį”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Savo beskonybe primena paties amžino biurokrato Petrausko namą-pilį Melnragėje.

  2. AvatarKU (IP: 88.118.3.252)

   Architektūra prastesnė, nei sovietinė.
   KU vadams vertėtų paėjėti 600 metrų šiaurės rytų kryptimi ir susipažinti, kaip atrodo šiuolaikiniai vakarietiški LCC universiteto bendrabučiai.

  3. AvatarKU (IP: 88.118.160.21)

   vis vadinamas pažangos nešėju į miestą, bet vis primityviai kulniuojama senu sovietiniu keliu. Nejau miesto akademinės Mekos misija mėgėjiškai užsiimti statybomis susūdant sukauptas lėšas už parduotą turtą? Čia pažanga? Čia profesoriška vadyba? Jei jau reikia bendrabučių tai kodėl KU studentams ir dėstytojams to negalėtų padaryti verslas su ilgalaike ir tiksline nuoma -tiek daug strateginiame plane kalbėta apie žiedinę ekonomiką? Ir ne pigių smirdančių sovietinių bendrabučių, o bent jau normalių akademinės bendruomenės Namų ir turiningo gyvenimo juose? Pavyzdžio miestui ir gyvenamųjų teritorijų kūrėjams. KU sukauptas lėšas nukreipiant į tarptautinės profesūros pritraukimą ir dėstytojų atlyginimus, mokymo bazę, įrangą? Nei statybos, ir svarbiausia, eksploatacijos rūpesčių ir nuolatinių kaštų ateityje. Čia labiau panašu į KU valdžios norą truputi pasipinigauti iš statybų ir B.Petrauskui įsiprasminti savo ūkvedžio amplua. Tai akivaizdu jau net iš pirmų eskizų ir kas dar blogiau – primityviai gadinama kažkada kurta graži Studentų Miestelio idėja. Vieta tai puiki.

  4. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.111)

   Džiugu, kad Universitetas kabinasi į gyvenimą. Džiugu, kad kol kas konkurentams nepavyko universiteto sužlugdyti, nors labai norėjo, net savo emisarus siuntė.

  5. AvatarGyventojas (IP: 84.15.182.114)

   Siais laikais renovuoti seni bendrabuciai geriau atrodo, jau pigiau ir nebeimanoma.

  6. AvatarKažin kaip (IP: 86.100.178.161)

   Panašu į chruščiovkes. Be jokio polėkio.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt