P0

Regionas

Dalyvaujamasis biudžetas: Klaipėdos rajono gyventojai pasiūlė 27 idėjas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-05


Antrus metus iš eilės Klaipėdos rajone vykdoma dalyvaujamojo biudžeto programa ir šiemet sulaukė gyventojų susidomėjimo. Savivaldybė praneša, kad buvo pateiktos 27 idėjos už beveik 1,4 mln. eurų. Šį kartą gyventojai daugiau dėmesio skyrė didelės apimties projektams. Sulaukta net 13 projektų, kurių vertė iki 100 tūkstančio eurų.

Pateiktas idėjas komisija vertins visą sausį, o jau vasarį, atitinkančios reikalavimus bus atiduotos gyventojų vertinimui. Jie balsuos ir rinks labiausiai patinkančias, o gavusias daugiausiai balsų įgyvendins savivaldybė.

Gyventojai siūlyti idėjas galėjo net du mėnesius. Per šį laiką sulaukta įvairių projektų iš viso rajono. Tarp siūlomų populiariausios – aktyvios pramogos: „Skate“ parkas Gargžduose, Agluonos tvenkinio dalinis išvalymas, vaikų laisvalaikio oazė Jakuose, riedlenčių, riedučių ir BMX parko įrengimas Sendvario seniūnijoje, vaikų žaidimo aikštelės Atgimimo parke Endriejave, Gobergiškės parko įkūrimas, Plikių parko lauko scena, treniruoklių aikštelės įrengimas Normantų kaime ir kiti.

„Paskutinėmis gruodžio dienomis sulaukėme net 27 gyventojų idėjų. Nors jų mažiau nei pernai, bet pastebime įdomią tendenciją – žmonės orientuojasi į didesnius projektus, kurie būtų naudingi ne tik, pavyzdžiui, konkrečiai gatvei, bet ir visam miesteliui ar net rajonui. Tai puikus bendruomeniškumo pavyzdys, rodantis, kad dalyvaujamasis biudžetas yra reikalingas ir naudingas“, – pranešime cituojamas Klaipėdos
rajono meras Bronius Markauskas.

Šiais metais sulaukta ir kelių pakoreguotų idėjų, kurios jau buvo teiktos pernai, bet nelaimėjo. Taip pat yra ir idėjų, kurios, jei sulauks gyventojų palaikymo, pratęs jau pradėtus projektus, tokius kaip Dovilų karjerų sutvarkymas.

„Vasarį visos idėjos, kurios atitiks reikalavimus, bus paskelbtos viešai ir už jas galės balsuoti rajono žmonės nuo 16 metų. Pernai sulaukėme beveik 6 tūkst. balsuojančių. Tikrai nemažas skaičius, tikiuosi, kad šiemet jų bus dar daugiau. Kiekvienas gyventojas galės išsirinkti ir savo balsą atiduoti net už tris idėjas. Kovą skelbsime laimėtojus ir tuomet Savivaldybės idėjas pradės įgyvendinti, kurioms yra skyrusi 300
tūkst. eurų“, – tikina Klaipėdos rajono administracijos direktorius Justas Ruškys.

Praėjusiais metais nugalėtojomis buvo paskelbtos 10 idėjų. Iki šiol jau įgyvendintos 6, likusios turėtų būti baigtos šiais metais.


  2022-01-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt