P0

Verslas

Išrinkti nepriklausomi naujosios „Klaipėdos naftos” valdybos nariai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-06


Valstybės valdomos AB „Klaipėdos nafta” (KN) Stebėtojų taryba išrinko nepriklausomus valdybos narius naujai ketverių metų kadencijai. KN valdyboje dirbs Alfonso Moriello, Edvinas Katilius, Jūratė Lingienė ir Guy Mason.

Iš kairės: Alfonso Moriello, Edvinas Katilius, Guy Mason ir Jūratė Lingienė.

Naujos sudėties KN valdyba pareigas pradės eiti balandžio 25 d., pasibaigus šiuo metu veikiančios KN valdybos kadencijai. Taip pat, Energetikos ministerija artimiausiu metu Stebėtojų tarybai pateiks svarstyti akcininko deleguojamo valdybos nario kandidatūrą naujai KN valdybos kadencijai.

Edvinas Katilius bendrovėje „Philip Morris“ dirba nuo 1999 m., per savo ilgametę karjerą ėjo vadovaujančias pareigas ir buvo atsakingas už verslo vystymą, pardavimų strategiją skirtinguose bendrovės veiklos regionuose – Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje. Pastarojoje dirba nuo 2017 m., kur eina „PMI Global Duty Free” viceprezidento pareigas.

Jūratė Lingienė didžiąją profesinės karjeros dalį praleido SEB grupėje Lietuvoje, Latvijoje, Švedijoje, kur ėjo Finansų departamento vadovės pareigas, buvo atsakinga už SEB paslaugų centro vystymą Lietuvoje ir Latvijoje, dirbo SEB Latvija valdybos nare ir Finansų direktore. Nuo 2015 m. SEB grupėje eina Finansų vadovės pareigas technologijų ir grupės personalo srityje. Jos atsakomybės taip pat apima ir operacinių rizikų valdymą technologijų srityje.

Alfonso Moriello didžiąją karjeros dalį dirbo „Royal Dutch Shell Plc.“ ir jos kontroliuojamose bendrovėse, taip pat Prancūzijos „Axegaz“, kuris davė pradžią suskystintųjų gamtinių dujų paskirstymo stotelių tinklo plėtrai Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse, taip pat prisidėjo prie novatoriškų sprendimų biodujų srityje. A. Moriello kompetencijos apima tarptautinius verslo transformacijos projektus, verslo valdymą didinant rinkos dalį ir generuojamas pajamas. Pastaruoju metu A. Moriello dirbo „MAXCOM PETROLI S.p.A.“, kur ėjo valdybos nario ir SGD vykdomojo direktoriaus pareigas.

Guy Mason per savo 34 metų karjerą vienoje didžiausių pasaulyje naftos ir dujų bendrovių BP užėmė įvairias vadovaujančias, įskaitant
valdybos nario, pareigas. 2016-2020 m. G. Mason šioje bendrovėje buvo paskirtas viceprezidentu, atsakingu už laivybą globalioje rinkoje.

KN Stebėtojų tarybos pirmininkas Eimantas Kiudulas sako, kad visus atrinktus valdybos narius vienija jų patirtis dirbti su organizacijomis, kurios dėl vidinių ar išorinių aplinkybių turi transformuotis, orientuotis į naujų verslo krypčių vystymą globaliose rinkose, siekti inovacijų. Būtent tai yra pagrindiniai šio laikmečio KN iššūkiai.

„Stebėtojų tarybos vardu džiaugiuosi, kad atrankoje į KN valdybą sulaukėme daug stiprių kandidatų, norinčių drauge su bendrove imtis verslo transformacijos. Džiaugiuosi surinkta komanda –  pasirinkti kandidatai turi vertingos patirties, kurie bus naudingi valdant strateginius KN iššūkius ir padedant pamatus tvariai organizacijos ateičiai“, – pranešime cituojamas E. Kiudulas.

Bjarke Pålsson, vienas iš nepriklausomų kadenciją einančios valdybos narių, dirbęs KN valdyboje nuo 2017 m., informavo bendrovę apie savo atsistatydinimą, kadangi šiuo metu planuoja susitelkti į nuosavą verslą – bendrovę „Mark & Wedell A/S”. B. Pålsson paskutinė darbo diena KN valdyboje – vasario 1-oji. Siekiant užtikrinti sklandų darbų perėmimą bei KN valdybos veiklos tęstinumą, nuo vasario 2 d. Edvinas Katilius yra paskirtas į šiuo metu pareigas einančią KN valdybą ir dirbs joje iki kadencijos pabaigos 2022 m. balandžio 24 dieną, o vėliau tęs darbus naujos kadencijos valdyboje.

„B. Pålsson įeis į modernios Lietuvos valstybės valdomų įmonių valdysenos istoriją kaip pirmasis užsienio pilietis, ėjęs nepriklausomo valdybos nario pareigas. Jo darbas prisidėjo prie gerosios bendrovių valdysenos principų įgyvendinimo, o patirtis energetikoje, ypač dujų ir naftos sektoriuje, bei finansų kompetencijos buvo itin vertingos KN valdybos darbe. Esame labai dėkingi B. Pålsson už jo indėlį ir įsitraukimą šiuos pastaruosius penkerius metus, įskaitant metais pratęstą įprastinę ketverių metų kadenciją“, – sako KN Stebėtojų pirmininkas.

Pagal KN įstatus, jos valdybą sudaro 5 nariai, įskaitant valdybos pirmininką, iš kurių ne mažiau kaip trys nariai turi būti nepriklausomi. Valdybos narius 4 metams renka ir atšaukia Stebėtojų taryba.


  2022-01-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt