P0

Uostas ir jūra

Karinių jūrų pajėgų atkūrimo minėjimo ciklas pradedamas fotografijų paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-07


Sausio 11-ąją, 12 val., Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) bus iškilmingai atidaryta Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) kario laivūno Tomo Donausko fotografijos darbų paroda „16 kasdienybės akimirkų karo laive“ ir karo laivų įrangos eksponatų paroda.

Ši paroda – vienas pirmųjų renginių siejamų su Lietuvos karinių jūrų pajėgų atkūrimo 30-osiomis metinėmis, kurios bus iškilmingai minimos š. m. liepos 4 d. Įvairūs kultūriniai, edukaciniai renginiai yra planuojami įgyvendinti ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose per visus šiuos metus.

Portretinėse fotografijose pavaizduoti 16 karo laivo įgulos jūreivių specialybių atstovai, neužimantys vadovaujančių pareigų. Tai navigatorius, elektrikas, signalininkas, motoristas, denio jūreivis ir kiti. Visi šie jūreiviai kartu sudaro svarbią įgulos grandį.

„Be įgulos laivas būtų tik bedvasis kūnas, kuris stovėtų „prikaltas“ prie krantinės, arba tarsi vaiduoklis klajotų jūros bangose,“ – sako parodos autoriaus lvn. Tomas Donauskas.

Šalia didelių fotografijų drobių, parodos lankytojai taip pat galės susipažinti su karinio laivo įrangos elementais – paliesti šturvalą, girokompasą, pelingatorių, pamatyti I pasaulinio karo inkarinę miną ir šiuolaikinį robotą, kuris jūros dugne ieško ir naikina tokias minas.

Paroda Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks iki vasario 16 dienos.


  2022-01-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt