P0

Aplinkosauga

Dangės teršėjas vis dar nenustatytas, ekstremali situacija atšaukta

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-01-10


Praėjus 10 dienų nuo tada, kai naujųjų išvakarėse į Dangę pateko, kaip vėliau nustatyta, dyzelinas ir panaudota alyva, kol kas nei teršėjas, nei gamtai padaryta žala nenustatyta.

Pirmadienį Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje klausimą pristačiusi Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Laura Dagilienė informavo, jog likviduojant taršos padarinius buvo surinkta 73 tonos naftuoto vandens, 890 kg bonų ir per vieną toną naftos produktais užterštų meldų.

Teigiama, jog tarša Dangėje likviduota. Martyno Vainoriaus nuotr.

Jos teigimu, ieškant taršos šaltinio, buvo patikrinti bendrovės „Klaipėdos vanduo” paviršinių nuotekų išleistuvai, paimti mėginiai, jokios taršos naftos produktais ten nerasta. Nedidelė tarša naftos produktais aptikta tik ties 56-ta ir 59-ta uosto krantinėmis, kur teršalus likvidavo Uosto direkcija.

Pasak L. Dagilienės, šiuo metu toliau yra ieškomas taršos kaltininkas, aplinkosaugininkai yra užsiprašę ir Uosto direkcijos, ir policijos vaizdo kamerų įrašų.

Kartu ji patikslino, jog aplinkos ministro įvardinta esą gamtai padaryta žala yra ne žala, o administracinės atsakomybės už gamtai padarytą žalą galimos baudos dydis.

„Apie žalą mes jokių skaičių kol kas neturim”, – sakė ji.

Tuo metu Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis pranešė, jog ugniagesiai savo darbą Dangėje jau baigė, o situaciją toliau turėtų stebėti įmonė „Parsekas”, su kuria savivaldybė yra sudariusi darbų sutartį.

Ugniagesių vadovas taip pat informavo, jog kol kas potvynis Klaipėdai, kaip Šilutės rajonui, negresia.

„Kol kas Danės upės lygis išlieka gana stabilus, yra žemiau stichinio lygmens”, – sakė jis, kartu pataręs savivaldybės civilinės saugos specialistams toliau stebėti situaciją.

Dėl taršos Dangėje paskelbtą ekstremalią situaciją be didesnių diskusijų komisijos nariai atšaukė.


  2022-01-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt