P0

Transportas

Kelių policija vykdys specialias priemones

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-11


Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai visą sausį vykdys papildomas prevencines priemones, skirtas pavojingiausiems pažeidimams nustatyti ir užkardyti. Iki sausio 13 d. didžiausias dėmesys skiriamas vairuotojų, kurie nesustoja prie pėsčiųjų perėjų, kaip to reikalaujama pagal taisykles, kontrolei.

Pagal Kelių eismo taisykles, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui.

Visur – net ir ne pėsčiųjų perėjoje – vairuotojas privalo praleisti neregį pėsčiąjį, signalizuojantį baltąja lazdele, arba neįgalųjį, važiuojantį per kelią neįgaliųjų vežimėliu.

Antradienį vos per pora valandų prie vienos pėsčiųjų perėjos uostamiestyje, Kauno gatvėje, pareigūnai nustatė penkis pažeidimus. Vairuotojams, pažeidusiems reikalavimą sustoti prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų. Taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki šešių mėnesių.


  2022-01-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt