Čekų šeima Šventosios atrakciono darbuotojus buvo pavertusi vergais

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-01-11

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį buvo numatytas posėdis baudžiamojoje byloje, kuri dėl vertimo gali užtrukti, mat jame bus teisiami trys Čekijos piliečiai – vienos šeimos nariai. Visgi paaiškėjo, jog sausio 12 d. posėdis neįvyks, kita jo data numatyta sausio pabaigoje.

44 metų František Kolomazniček, 41 metų jo žmona Marta ir 20 -metis jų sūnus, tėvo bendravardis, kaltinami prekyba žmonėmis, t.y. vergiškomis sąlygomis vertę dirbti du savo tautiečius ir vieną lenką Šventojoje veikusiuose atrakcionuose.

Nustatyta, kad aukomis tapę vyrai į Lietuvą buvo atvežti sunkvežimio priekaboje 2019 metų birželį ir tris mėnesius laikomi nelaisvėje bei išnaudojami.

Asociatyvi „Facebook” nuotr.

Pasak tyrimui vadovavusio ir teisme kaltinimą palaikysiančio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ruslano Ušinsko, apie jų nežmonišką padėtį pareigūnams pranešė ne jie patys, o lietuviai, vietos gyventojai.

„Nukentėjusieji – iki 30 metų amžiaus, benamiai, turintys tam tikrų  priklausomybių, stokojantys socialinių įgūdžių, tad jais buvo lengva manipuliuoti. Pradėjus tyrimą, jie buvo perduoti nevyriausybinei organizacijai, kurios nariai vyrus pamaitino, suteikė medicinos ir kitokią pagalbą, pasirūpino jų grįžimu namo”, – pasakojo prokuroras.

Jo teigimu, nukentėjusiesiems čekų šeima nemokėjo atlyginimo, juos maitino maisto atliekomis, vyrai buvo priversti dirbti be laisvadienių. Naktį jie būdavo užrakinami, dokumentai iš jų buvo atimti. Negana to, atrakciono savininkai prieš juos dar ir fiziškai smurtavo. 

Visas šias aplinkybes nukentėjusieji patvirtino apklausiami teisme, tad į teismą Klaipėdoje jiems atvykti nebereikės.

Ar teismo posėdis dėl kaltinamųjų gyvenamosios vietos kitoje šalyje vyks nuotoliniu būdu, prokuroras praėjusią vasarą pasakyti negalėjo.

Jo teigimu, kaltinamieji privalo dalyvauti teisme, o jiems neatvykus į posėdį, jie būtų atvesdinti policijos pareigūnų, kaip ir visais kitais atvejais.

Klaipėdos apygardos teismo atstovė Dovilė Saulėnienė informavo, jog trečiadienį posėdis neįvyks.

Kitas posėdis šioje byloje numatytas sausio 25 d., kuriame bus tęsiamas įrodymų tyrimas. Jame taip pat planuojama apklausti liudytojus. Kol kas nėra žinoma, kada ir kokiu būdu planuojama apklausti kaltinamuosius.  

Už prekybą žmonėmis organizuotoje grupėje Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 4 iki 12 metų.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Telekomunikacijų salono vadovė išmaniosios įrangos pasisavino už beveik 125 tūkst. eurų

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdos hospiso vadovė atleista nuo atsakomybės pagal laidavimą, bet turės sumokėti baudą

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, jog Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu pripažinta, kad Klaipėdoje veikiančio sveikatos centro vadovė Rasa Dagienė ir ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Prokuratūra nebeturi pretenzijų statyboms Liepų gatvėje

Šio sausio viduryje Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva pradėtas tyrimas dėl Liepų gatvėje esančio sklypo ir ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This