P0

Kultūra

Vėl rinks Klaipėdos knygą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-11


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka skelbia 16-ojo Klaipėdos knygos konkurso pradžią.

Iki sausio 25 d. konkurso rengėjai kviečia leidėjus pateikti visą informaciją apie savo leidinius: kokybiškas knygos viršelių nuotraukas, knygos išleidimo duomenis, anotacijas ir ne mažiau kaip 3 konkurse dalyvaujančių knygų egzempliorius. Informaciją apie leidinius galima siųsti elektroniniu paštu menas@biblioteka.lt , o knygas – pristatyti į Meno skyrių, J. Janonio 9.

Visi konkursui pateikti leidiniai, kaip ir kasmet, bus plačiai pristatyti visuomenei: nuo sausio vidurio iki balandžio vidurio bus rengiami aktualūs ir nuotoliniai knygų pristatymai, susitikimai su knygų autoriais ar leidėjais.

Konkurso pradžios renginys, 2021 metais išleistų knygų parodos atidarymas ir balsavimo už populiariausią knygą pradžia numatoma vasario 9 dieną. Visi renginiai vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje, Kauno g. 49. Konkursą planuojama užbaigti per Nacionalinę bibliotekų savaitę – balandžio 27 dieną.

Konkurso tikslas išlieka toks pat – supažindinti visuomenę su Klaipėdos leidėjų per kalendorinius metus išleistomis knygomis Klaipėdos ir kitose šalies ar užsienio leidyklose, išrinkti populiariausią ir gražiausią knygą ir pagerbti kūrybingiausius knygų autorius, dailininkus, dizainerius, sudarytojus, iliustruotojus, leidėjus ir poligrafijos specialistus.

Teikti knygas konkursui turi teisę visi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, vykdantys leidybinę ir spausdinimo veiklą Klaipėdos mieste ir fiziniai asmenys – klaipėdiečiai kūrėjai (dizaineriai, dailininkai, rašytojai, sudarytojai ir kt.), vykdantys leidybinę ir/arba spausdinimo veiklą Klaipėdos ir kitose šalies bei užsienio leidyklose, spaustuvėse.

Reaguodami į susikosčiosią situaciją ir suprasdami nelengvą leidybos situaciją, šiais metais konkurso nuostatuose padaryta korektūra – kiekvienas leidėjas ar kūrėjas gali pateikti konkursui neribotą kiekį tais metais išleistų knygų.

Kultūros straipsnių vidus

Taip pat kaip konkurso organizatoriai pasilieka sau išskirtinę teisę – nominacijai „Gražiausia Klaipėdos knyga“ teikti leidinius gali tik Klaipėdos miesto leidyklos ir spaustuvės. Tokį sprendimą nulėmė pradinė konkurso misija – palaikyti ir paskatinti leidybą mūsų mieste, išskirti ir paminėti gabiausius uostamiesčio knygos kūrėjus ir dizainerius.


  2022-01-11

  Vienas komentaras apie “Vėl rinks Klaipėdos knygą”

  1. AvatarNUOMONĖ (IP: 78.60.175.197)

   Puikus sumanymas. Cituoju: Taip pat kaip konkurso organizatoriai pasilieka sau išskirtinę teisę – nominacijai „Gražiausia Klaipėdos knyga“ teikti leidinius gali tik Klaipėdos miesto leidyklos ir spaustuvės. Reikėtų ir konkurso pavadinimą pakeisti, kad neklaidintų visuomenės. KLAIPĖDOS LEIDYKLOS GRAŽIAUSIA KNYGA.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt