P0

Verslas

Prašo pratęsti lengvatas turizmo ir viešojo maitinimo sektoriui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-13


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Neniškį dėl pagalbos priemonių turizmo ir viešojo maitinimo sektoriui pratęsimo.

Anot rūmų, COVID-19 pandemijos laikotarpis privertė užsidaryti ne vieną maitinimo įstaigą Klaipėdos mieste. 2020 ir 2021 metais Klaipėdos miesto savivaldybės taikomos lengvatinės sąlygos padėjo išlikusioms įmonėms išgyventi šį laikotarpį. Tačiau COVID-19 pandemija tęsiasi, ir viešojo maitinimo verslui iki šiol yra taikomi veiklos ribojimai bei papildomi reikalavimai. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje teikiama informacija apie galimus naujus ribojimus šiam sektoriui. Nemaža klientų dalis dėl tebesitęsiančių ribojimų nesilanko viešojo maitinimo įstaigose, todėl šio sektoriaus pajamos yra sumažėjusios. Nuo sausio 1 d. padidėjo elektros ir šildymo kaštai, maisto pristatymo paslauga kainuoja daugiau nei trečdalį patiekalo kainos.

Atsižvelgiant į taikomus veiklos apribojimus, sumažėjusias pajamas, padidėjusias išlaidas ir rekomendacijas COVID-19 pandemijos laikotarpiu išlaikyti kuo didesnius atstumus tarp žmonių, rūmai siūlo 2022 metams pratęsti 2020 ir 2021 metais taikytas pagalbos priemones maitinimo ir viešbučių sektoriui, t.y. atleisti nuo lauko prekybos rinkliavų ir taikyti supaprastintą tvarką lauko terasoms.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai prašo atsižvelgti į verslo poziciją, kad viešbučiai ir maitinimo įstaigos 2022 metais galėtų amortizuoti sumažėjusias pajamas ir padidėjusias išlaidas bei įrengti didesnio ploto lauko terasas, kurios leistų išlaikyti didesnius ir saugesnius atstumus tarp klientų.


  2022-01-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt