P0

Konsultacijos

Santuoka nutraukta, tačiau bendraturčiui vis tiek tenka pareiga prisidėti prie būsto pagerinimo išlaidų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-13


Klaipėdos apylinkės teisme Klaipėdos miesto rūmuose išnagrinėta civilinė byla, kurioje aiškintasi, ar buvusi sutuoktinė turi padengti dalį būsto pagerinimo išlaidų.

Vyras prašė teismo priteisti iš buvusios sutuoktinės 2084,72 Eur gyvenamojo namo pagerinimo išlaidų bei bylinėjimosi išlaidas. Vyras nurodė, kad po skyrybų jam atiteko pusė gyvenamojo namo ir kitų ūkinių pastatų. Šiuo metu jie yra sutarę namų valdą parduoti ir yra sudarę preliminarią būsto pirkimo–pardavimo sutartį. Siekdami išlaikyti kokybišką ir patrauklų būstą būsimam pirkėjui, buvę sutuoktiniai buvo nusprendę atlikti gyvenamojo namo šildymo sistemos pagerinimo darbus, už kuriuos vyras sumokėjo 3585,33 Eur. Be to, jis po santuokos nutraukimo naudojosi gyvenamuoju namu, mokėjo mokesčius už šildymą. Gyvenamojo namo šildymo sistemai palaikyti buvo naudojama elektra, todėl jis prašė teismo priteisti ir 292 Eur namo išlaikymo išlaidų.

Moteris su ieškiniu sutiko iš dalies – ji sutiko apmokėti dalį gyvenamojo namo išlaikymo išlaidų, tačiau nesutiko prisidėti prie šildymo sistemos pakeitimo. Ji tikino, kad tik davė sutikimą dėl sistemos pagerinimo, bet mokėti už tai neketino. Be to, ji teigė nemananti, kad po šildymo sistemos pagerinimo keitėsi namo kaina.

Tačiau bylą išnagrinėjęs teismas tokią atsakovės poziciją laikė nepagrįsta. Anot teismo, labiau tikėtina, kad abi šalys siekė modernizuoti šildymo įrangą, nes ją modernizavus atitinkamai didėjo ir būsto kaina.

Buvo atmesti ir moters argumentai, kad pirkimo–pardavimo sutartyje šalys nenurodė jokių pretenzijų viena kitai, ir todėl ji neprivalo mokėti pusės sumos už modernizuotą šildymo sistemą. Anot teismo, labiau tikėtina, kad šalys geruoju sutarė dėl išlaidų už šilumos modernizavimo atsiskaitymą, todėl ir buvo sudaryta tipinė pirkimo–pardavimo sutartis be jokių įsipareigojimų viena kitai.

Tad teismas patenkino vyro ieškinį ir priteisė jam 629 eurus bylinėjimosi išlaidų.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2022-01-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt