P0

Verslas

Išspręsti „KRATC” ir „Ecoservice Klaipėda” ginčą prireikė Europos teismo pagalbos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-14


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs civilinę bylą pagal perkančiosios šalies, t.y. atsakovės – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro („KRATC”) kasacinį skundą, paliko nepakeistą apeliacinės instancijos teismo sprendimą. Juo buvo panaikintas pirmosios instancijos teismo sprendimas dėl viešųjų pirkimų pasiūlymų eilės sudarymo ir šalys grąžintos į pasiūlymų vertinimo stadiją.

Byloje paslaugų viešasis pirkimas buvo vykdomas dėl Neringos savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo į Klaipėdos regiono sąvartyną.

UAB „Ecoservice Klaipėda“ teismui apskundė „KRATC” sprendimą, nes, jos vertinimu, konkurso laimėtoja pripažinta tiekėjų grupė neatitiko konkurso reikalavimo dėl dviejų kriterijų: tiekėjo vidutinių metinių pajamų, vykdant veiklą, susijusią su mišrių komunalinių atliekų surinkimu ir vežimu (finansinio pajėgumo), ir reikalavimo turėti transporto priemones, atitinkančias konkrečias technines savybes (techninio pajėgumo).

LAT dar 2019 m. gruodžio 17 d. dėl to kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą (ESTT) su prašymu priimti prejudicinį sprendimą. Kasacinio teismo nutartis priimta, gavus ESTT išaiškinimus nagrinėjamoje byloje.

LAT, pritardamas apeliacinės instancijos teismo išvadai, konstatavo, jog šalys turi sugrįžti į pasiūlymų vertinimo stadiją.

LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


  2022-01-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt