P0

Kultūra

Parodų rūmuose – keturios naujos ekspozicijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-17


Klaipėdos parodų rūmuose sausio 21 d., penktadienį, atidaromos keturios naujos parodos.

17 val. čia pristatomi du projektai: Jolitos Vaitkutės instaliacijų paroda „Alkani meilės“ ir Francesca Levi (JK) video projektas „Dainos sielai“.

Jolitos Vaitkutės bučinių serijoj „Alkani meilės“ klaipėdiečių bučiniai, įkūnyti daržovių instaliacijose, skelbia, kad visi mes esame lygūs, nepriklausomai nuo spalvos, kilmės, negalios ar seksualinės orientacijos.

Francesca Levi video projektas „Dainos sielai“ / „Songs To The Soul“ jungia įvairių filmų kūrėjų iš viso pasaulio audiovizualinius įrašus – nuo operų arijų, dainuojamų italų vestuvėse, iki XV amžiaus medžioklės madrigalų ir moterų, audžiančių drabužius Kurdistane, dainų.

17.30 val. savo instaliaciją „ooze“ čia pristatys latvė Laimdota Malle.

Instaliacija „ooze“ analizuoja pradingimo, išnykimo, irimo temą. Ji tyrinėjama per skaidrumo, nesvarumo pojūčio kontrastą su materija, kūniškumu, siekiant atskirti ir jautriai nukreipti žvilgsnį į žmonių ir daiktų nepastovumą bei trapumą, o ilgalaikius įspūdžius, tokius, kaip prisiminimai ar svajonės, palikti kitoje pusėje.

Po pusvalandžio, 18 val., Parodų rūmai pakvies į tarptautinio fotografijos konkurso „Bird In Flight Prize ‘21“ finalininkų darbų parodos atidarymą.

Tarptautinį konkursą „Bird In Flight Prize“ organizuoja interneto leidinys apie fotografiją ir vizualinę kultūrą „Bird In Flight“. Šis konkursas skirtas autoriams, ieškantiems naujų istorijų pasakojimo per fotografiją formų.

2021 metais konkursas sulaukė beveik 400 darbų iš 53 šalių. Į finalą pateko autoriai iš Ispanijos, Vokietijos, Meksikos, Bolivijos, Italijos, Austrijos, Rusijos ir Brazilijos. Nugalėtoju tapo vokiečių fotografas Raphaelis Heigsteris. Pagrindinis konkurso prizas – 2000 eurų. Kiekvienas finalininkas taip pat gauna „Bird In Flight“ prizo figūrėlę.

Pirmajame konkurso etape iš visų konkursui pateiktų darbų tarptautinė vertinimo komisija atrinko 100 projektų. Tarp komisijos narių buvo Darius Vaičekauskas, menininkas, kuratorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus, asociacijos „Menų zona“ ir Meno kūrėjų sąjungos vadovas.

„Bird In Flight Prize“ rengiamas kasmet nuo 2018 m. 2022 metų sausį šiuolaikinės fotografijos tinklas „PhMuseum“ kartu su „Bird in Flight“ atrankos komisija iš pateiktų darbų atrinktus projektus pristatys internetinėje parodoje „PhMuseum“ platformoje.

Visos parodos veiks iki vasario 13 d. 

INFORMACIJA

KKKC parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).


  2022-01-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt