P0

Švietimas

Klaipėdos licėjuje – Klaipėdos universiteto mokslininkų ir miesto moksleivių konferencija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-18


Šį ketvirtadienį, sausio 20-ąją, Klaipėdos licėjuje vyks kvalifikacijos kėlimo renginys visiems pedagogikos darbuotojams. Tai – jungtinis Klaipėdos universiteto mokslininkų ir miesto moksleivių renginys, skirtas apžvelgti 2020-2021 metų įvykius pakeitusius įprastą, nusistovėjusią Lietuvos bei pasaulio gyventojų kasdienybę.

„2020-aisiais išgirdome apie tolimoje Kinijoje išplitusį virusą, kuris tuo metu atrodė toli nuo likusio pasaulio, visgi greitai susidūrėme su kita realybe – pasauline COVID-19 pandemija. Ar šios pandemijos būtų buvę galima išvengti, laiku ėmusis tinkamų priemonių? O galbūt tai buvo neišvengiamybė – stiprių, įsišaknijusių globalizacijos procesų pasekmė? Staigus viruso plitimas nulėmė tam tikrus valstybių vadovų sprendimus, kaip valstybių sienų uždarymas, socialinių kontaktų ribojimas. Priimti sprendimai galutinai izoliavo vienišus ir senus žmones; dėl nesąžiningų darbo santykių ir (ar) jų neužtikrinimo išaugino nedarbo lygį; atskyrė šeimas, gyvenančias skirtingose valstybėse. Ar vyriausybių naudotos priemonės buvo adekvačios, lyginant su išaugusiu savižudybių skaičiumi, depresijos atvejų augimu, ištuokų skaičiaus padidėjimu? O gal viso to buvo galima išvengti, einant Švedijos viruso plitimo stabdymo keliu? Išaugęs protestų skaičius ir naujų politinių darinių kūrimasis, prisidengiant iškilusiomis įtampomis; sudėtingėjanti šalių ekonominė situacija; Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos; prasidėjusi krizė Baltarusijoje – kova už demokratiją ir piliečių teises bei autoritarinio vadovo veiksmai nukreipti prieš Lietuvą; įvykiai Afganistane ir jų piliečių gelbėjimas; prastėjantys Kinijos ir Lietuvos santykiai – tai pagrindiniai įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje per paskutinius dvejus metus”, – rašoma organizatorių pranešime.

Anot jų, konferencijos tikslas – ugdyti šiuolaikišką, atsakingą valstybės pilietį, prisitaikantį prie kintančių gyvenimo sąlygų. Šia konferencija siekiama ne tik tobulinti moksleivių žinias, bet ir lavinti kritinį mastymą, plėsti pasaulėžiūrą, būti neabejingiems pasaulyje vykstantiems reiškiniams skatinant suvokimą, kad visi mes esame to paties vieno pasaulio piliečiai.

Švietimo vidus

Konferencijos partneriai – Klaipėdos „Akropolis”, Klaipėdos dramos teatras, laipiojimo uolomis centras „Scala dream” – įsteigė padėkos dovanas konferencijos dalyviams.

KONFERENCIJOS PRANEŠIMAI

Prof .dr. Eduardas Spiriajevas „Tarptautinis turizmas ir globalus neapibrėžtumas: Kokia ateitis?”; prof. dr. Vaidutis Laurėnas „Lietuva – globalizacijos ir civilizacinės įvairovės prieštaros atvejis”; doc. dr. Daiva Verkulevičiūtė-Kriukienė „Ar Žemė taps dideliu miestu? Pasaulio miestų augimo ir vystymosi tendencijos”; doc. dr Daiva Labanauskaitė „Ekonomikos transformacijos: ko tikėtis pokovidiniu laikotarpiu?”; istorijos mokytojas ekspertas Vaidas Pamparas „Didžiųjų istorinių migracijų sukeltos problemos”; Karolis Dėringis, Klaipėdos Baltijos gimnazija „Lietuvos šeimos vertybės ir progresyvios politinės jėgos Europoje”; Liudvikas Kazlaukas, Rapolas Žygus, Klaipėdos licėjus, „Lustų krizė pasaulyje”; Mykolas Petrauskas, Klaipėdos licėjus „Baltarusijos sankcijų poveikis Lietuvos įmonėms”; Laurita Ambraškaitė, Rugilė Viskontaitė, „Biologinis apaugimas Klaipėdos miesto vandens telkiniuose”;  Titas Žemgulis, Gustas Mumgaudis, Klaipėdos kadetų mokykla„Afganistano ir Talibano priešprieša. Grėsmės pasauliui”; Rokas Benikas, Jokūbas Viršilas, Klaipėdos licėjus „Neapsakoma Lietuvos „Drąsa“ ir jos pasekmės”;  Liepa Sedalė, Saulė Vilimaitė Klaipėdos licėjus „XXI a. geopolitinės problemos”.


  2022-01-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt