Klaipėdos licėjuje – Klaipėdos universiteto mokslininkų ir miesto moksleivių konferencija

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-01-18

Šį ketvirtadienį, sausio 20-ąją, Klaipėdos licėjuje vyks kvalifikacijos kėlimo renginys visiems pedagogikos darbuotojams. Tai – jungtinis Klaipėdos universiteto mokslininkų ir miesto moksleivių renginys, skirtas apžvelgti 2020-2021 metų įvykius pakeitusius įprastą, nusistovėjusią Lietuvos bei pasaulio gyventojų kasdienybę.

„2020-aisiais išgirdome apie tolimoje Kinijoje išplitusį virusą, kuris tuo metu atrodė toli nuo likusio pasaulio, visgi greitai susidūrėme su kita realybe – pasauline COVID-19 pandemija. Ar šios pandemijos būtų buvę galima išvengti, laiku ėmusis tinkamų priemonių? O galbūt tai buvo neišvengiamybė – stiprių, įsišaknijusių globalizacijos procesų pasekmė? Staigus viruso plitimas nulėmė tam tikrus valstybių vadovų sprendimus, kaip valstybių sienų uždarymas, socialinių kontaktų ribojimas. Priimti sprendimai galutinai izoliavo vienišus ir senus žmones; dėl nesąžiningų darbo santykių ir (ar) jų neužtikrinimo išaugino nedarbo lygį; atskyrė šeimas, gyvenančias skirtingose valstybėse. Ar vyriausybių naudotos priemonės buvo adekvačios, lyginant su išaugusiu savižudybių skaičiumi, depresijos atvejų augimu, ištuokų skaičiaus padidėjimu? O gal viso to buvo galima išvengti, einant Švedijos viruso plitimo stabdymo keliu? Išaugęs protestų skaičius ir naujų politinių darinių kūrimasis, prisidengiant iškilusiomis įtampomis; sudėtingėjanti šalių ekonominė situacija; Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos; prasidėjusi krizė Baltarusijoje – kova už demokratiją ir piliečių teises bei autoritarinio vadovo veiksmai nukreipti prieš Lietuvą; įvykiai Afganistane ir jų piliečių gelbėjimas; prastėjantys Kinijos ir Lietuvos santykiai – tai pagrindiniai įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje per paskutinius dvejus metus”, – rašoma organizatorių pranešime.

Anot jų, konferencijos tikslas – ugdyti šiuolaikišką, atsakingą valstybės pilietį, prisitaikantį prie kintančių gyvenimo sąlygų. Šia konferencija siekiama ne tik tobulinti moksleivių žinias, bet ir lavinti kritinį mastymą, plėsti pasaulėžiūrą, būti neabejingiems pasaulyje vykstantiems reiškiniams skatinant suvokimą, kad visi mes esame to paties vieno pasaulio piliečiai.

Konferencijos partneriai – Klaipėdos „Akropolis”, Klaipėdos dramos teatras, laipiojimo uolomis centras „Scala dream” – įsteigė padėkos dovanas konferencijos dalyviams.

KONFERENCIJOS PRANEŠIMAI

Prof .dr. Eduardas Spiriajevas „Tarptautinis turizmas ir globalus neapibrėžtumas: Kokia ateitis?”; prof. dr. Vaidutis Laurėnas „Lietuva – globalizacijos ir civilizacinės įvairovės prieštaros atvejis”; doc. dr. Daiva Verkulevičiūtė-Kriukienė „Ar Žemė taps dideliu miestu? Pasaulio miestų augimo ir vystymosi tendencijos”; doc. dr Daiva Labanauskaitė „Ekonomikos transformacijos: ko tikėtis pokovidiniu laikotarpiu?”; istorijos mokytojas ekspertas Vaidas Pamparas „Didžiųjų istorinių migracijų sukeltos problemos”; Karolis Dėringis, Klaipėdos Baltijos gimnazija „Lietuvos šeimos vertybės ir progresyvios politinės jėgos Europoje”; Liudvikas Kazlaukas, Rapolas Žygus, Klaipėdos licėjus, „Lustų krizė pasaulyje”; Mykolas Petrauskas, Klaipėdos licėjus „Baltarusijos sankcijų poveikis Lietuvos įmonėms”; Laurita Ambraškaitė, Rugilė Viskontaitė, „Biologinis apaugimas Klaipėdos miesto vandens telkiniuose”;  Titas Žemgulis, Gustas Mumgaudis, Klaipėdos kadetų mokykla„Afganistano ir Talibano priešprieša. Grėsmės pasauliui”; Rokas Benikas, Jokūbas Viršilas, Klaipėdos licėjus „Neapsakoma Lietuvos „Drąsa“ ir jos pasekmės”;  Liepa Sedalė, Saulė Vilimaitė Klaipėdos licėjus „XXI a. geopolitinės problemos”.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Statys naują darželį su vaiko sveikatos centru

VšĮ „Klaipėdos licėjus“ skelbia, kad šiemet pradės naujojo darželio pastato statybas, kuriame veiks ir vaiko sveikatos centras. Pasak licėjaus atstovų, ...
2024-06-26
Skaityti daugiau

Švietimas

Apdovanojo ir mokinius, ir mokytojus

Klaipėdos licėjus 15 kartą kvietė mokinius ir jų mokytojus žengti mėlynuoju kilimu – taip mokykla pagerbia ir atsidėkoja per šiuos ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Kultūra

Konferencijoje prisimins lietuviškos gramatikos krikštatėvius

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyksiančią konferenciją, kurios metu bus prisiminti lietuviškos gramatikos ...
2024-06-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This