P0

Uostas ir jūra

Lietuvos karininkas pradėjo vadovauti laivų junginiui BALTRON

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-19


Trečiadienį Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje vyko Baltijos šalių karinių laivų junginio (angl. Baltic Naval Squadron, BALTRON) vadų keitimo ceremonija. Nuo 2021 m. pradžios BALTRON junginio vado pareigas ėjęs Latvijos karininkas kmdr. Krists Kristlibs jas perdavė Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkui kmdr. ltn. Donatui Gečui.

Vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotr.

„Dėkoju vadovybei už man išreikštą pasitikėjimą vadovauti Baltijos šalių karinių laivų junginiui. Kiekvienam jūrų karininkui tai – yra didelė garbė ir deleguojama atsakomybė vadovauti tarptautiniam junginiui, kurio veikla 2022 metais su numatomomis pratybomis bus intensyvi,“ – kalbėjo naujasis BALTRON vadas.

Ceremonijos metu tradiciškai Latvijos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Kaspars Zelč BALTRON vado pareigas 2021 m. vykdžiusiam kmdr. K. Kristlibui atminimui įteikė BALTRON vado 2021 m. vimpelą. O Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas naują vyresn. kapeliono kmdr. Remigijaus Monstvilo pašventintą BALTRON vado vimpelą įteikė kmdr. ltn. Donatui Gečui. BALTRON vėliava ir naujo vado vimpelas buvo iškeltas naujoje 2022 metų BALTRON vadavietėje – štabo ir aprūpinimo laive N42 „Jotvingis“.

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 m. Junginį šiuo metu sudaro jam priskirti Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas. Nuo 2015 m. Estija nebeskiria savo pajėgumų, tačiau ir toliau bendradarbiauja su Baltijos kaimynėmis NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ojoje grupėje (SNMCMG1).

Ši eskadra – greitojo reagavimo karinis Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.

BALTRON junginiui rotacijos pagrindu eskadrai vieneriems metams vadovauja vienas karininkas iš minėtų šalių, 6–12 mėn. laikotarpiui junginiui yra priskiriami aprūpinimo ir priešmininiai laivai. BALTRON štabui įgaliojimus misijoms vykdyti suteikia Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vadų komitetas.


  2022-01-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt