P0

Svarbu, Sveikata

Optimizmas dėl Jūrininkų poliklinikos statybos dar neprarastas (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-19


Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje buvo tikinama, kad 2022 metais Klaipėdoje, Birutės gatvėje, bus pradėtas statyti naujasis Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pastatas. Tai tvirtinęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis ir šiandien optimizmo nepraranda. 

Naujojo Jūrininkų poliklinikos pastato projektą sukūrė vilniečiai MB „Mes architektai“ .

Pasak jo, trečiadienį vykusio pasitarimo dėl Jūrininkų poliklinikos techninio projekto rengimo metu buvo aptartos pastabos, gautos šį projektą pateikus ekspertizei. Į jas atsakyta, padaryti atitinkamos pataisos dokumentacijoje.

A. Dobranskis  tvirtina, kad šiandien rasti sprendiniai ir dėl AB „Klaipėdos vanduo” pastabų – į jas atsižvelgta, ir pasitarimo dalyviai mano, kad daugiau problemų dėl techninio projekto neturėtų kilti, tikimasi gauti teigiamą galutinę ekspertų išvadą. O po to – ir leidimą statybai.

Tačiau iki 2023 metų, kaip buvo įrašyta Klaipėdos savivaldybės strateginės plėtros plane, naujosios poliklinikos pastatai neiškils: dar laukia ilgos derinimo, viešųjų pirkimų procedūros ieškant rangovų bei finansavimo. 

Prieš metus buvo tvirtinama, kad statybos gali kaštuoti apie 10 milijonų eurų. Tačiau šiuo metu sparčiai brangstant statybinėms medžiagoms ir darbo jėgai, savivaldybėje suprantama, kad tiek lėšų gali neužtekti.

2019 m. sausį įvyko būsimo pastato architektūrinis konkursas. Jame buvo pateikta 12 darbų, kaip turėtų atrodyti naujasis objektas. Konkurso nugalėtoja išrinkta vilniečių mažoji bendrija „Mes architektai“ (projekto vadovas Dovydas Čipkus), pristačiusi projektą „Du kiemai”. Ši kompanija rengia ir techninį projektą.


  2022-01-19

  Vienas komentaras apie “Optimizmas dėl Jūrininkų poliklinikos statybos dar neprarastas”

  1. AvatarTik (IP: 88.118.160.21)

   kodėl ji vadinasi Jūrininkų?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt