P0

Nuomonės

Popierinių laikraščių prenumeratos kadrilis

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-19


Neringos savivaldybė ne mažiau kaip 4 kartus per savaitę išdalija kai kuriems savo gyventojams 700 lietuvių kalba leidžiamo laikraščio egzempliorių. Neringoje gyvena apie 3 000 žmonių. Tie, kurie čia tik deklaruoja gyvenamąją vietą, moka mokesčius, o faktiškai gyvena kitur, laikraščių negauna.

Popierinius laikraščius dalija ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Tą patį, kaip ir Neringa, uostamiestyje leidžiamą laikraštį ji šiemet už 10 498,95 Eur užsakė savo biudžetinėms įstaigoms – „145 vnt. prenumeratos”. 

pxhere.com nuotr.

Dar už 9 960 eurų Klaipėdos miesto savivaldybė šiais metais užsakė ir kitą mieste leidžiamą laikraštį – taip pat biudžetinėms įstaigoms. Taip daroma kasmet. Kituose didžiuosiuose šalies miestuose tokia praktika retai pasitaiko. O Klaipėdos miestas skelbiasi ryžtingai žengiantis skaitmenizacijos kryptimi.

Abi savivaldybės laikraščius prenumeruoja skelbdamos viešuosius pirkimus. Jokie kiti leidiniai tuose konkursuose nelaimi, nes jų sąlygose apibrėžiama: „laikraščio tiražas ne mažesnis nei 6500 tūkst egz.” ,  „laikraštis turi būti skirtas Klaipėdos regionui” ir panašiai.

Kiek popierinių laikraščių prenumerata kainuoja Neringos savivaldybei, sunku nustatyti, nes ji kartu perka ir savo pateiktos informacijos spausdinimo paslaugas – „vieno laikraščio puslapio apimties Neringos savivaldybės administracijos pateikta reklaminė, informacinė medžiaga, straipsniai, kita svarbi informacija apie Neringą”.  Bendra sandorio vertė – 51 670,56 Eur.

Savo informacijai pateikti „plotus” abiejuose vietos popieriniuose laikraščiuose perka ir Klaipėdos miesto savivaldybė, ir jos valdomos didžiosios komunalinės įstaigos, viešosios įstaigos. Tiesiogiai ir per tarpininkus.


  2022-01-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt