P0

Kultūra

Kūrybinės dirbtuvės su Miha Golobu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-20


Šią savaitę Klaipėdos lėlių teatre vyksta scenos menų profesionalams skirtos kūrybinės lėlių teatro dirbtuvės su slovėnų teatro režisieriumi, dailininku, lėlininku Miha Golobu. Tai pirmasis susitikimas iš šiais metais numatytų trejų dirbtuvių ciklo, kitos dvi vyks balandį ir rugsėjį.

Kristijono Lučinsko nuotr.

Pasak Klaipėdos lėlių teatro pranešimo, šiuo tęstiniu projektu teatras siekia ne tik užpildyti tokių seminarų, skirtų lėlininkams gilinti profesines žinias, spragą, bet ir plėsti lėlininkų bendruomenę, pritraukiant menininkų iš kitų sričių bei aktyvinti tarptautinį bendradarbiavimą. Dirbtuvės yra atviros ir nemokamos įvairaus profilio menininkams, kuriantiems ar norintiems kurti lėlių teatrą, plėsti savo žinias apie šią unikalią scenos meno rūšį.

Teatro režisierius Miha Golobas šiuo metu yra vienas ryškesnių vardų lėlių teatro ir teatro vaikams srityje Slovėnijoje. Jis daug eksperimentuoja su materijomis, medžiagiškumu, ieško naujų būdų į spektaklių vyksmą įtraukti auditoriją. 2019 m. Klaipėdos lėlių teatro rengtame festivalyje „Materia Magica“ parodytas jo kurtas spektaklis „Akvariumas“, nuo kurio ir prasidėjo ši įdomi kūrybinė pažintis.

„Tokių pasibuvimų kartu menininkams reikia kaip oro ir vandens – kad išliktume, neužsisėdėtume, pasižiūrėtume vieni į kitus. Nėra taip, kad Miha mums kažkokius pasaulio stebuklus rodo, bet jo kitoks priėjimas prie materijos, kitokių priemonių taikymas ir dalijimasis savo patirtimi yra labai sveikas. Be abejo, auginame ir savo profesionalumą, nes mainai ne tik apie kūrybinius, bet ir apie techninius dalykus suteikia žinių“, – cituojama į dirbtuves iš Vilniaus atvykusi režisierė, aktorė, „Stalo teatro“ įkūrėja Saulė Degutytė.

Šios dirbtuvės yra pirmasis Miha Golobo vizitas į Lietuvą, pradedantis ir kitą bendrą šio kūrėjo bei Klaipėdos lėlių teatro kelionę – vaikams skirtą spektaklį, kuris bus kuriamas bendradarbiaujant su vienu įdomiausių Europoje Liublianos lėlių teatru, ir kurio premjera numatoma šių metų rudenį.

Dirbtuves finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  2022-01-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt