P0

Miestas, Svarbu

Nepažadėjo, kad vandens kainos gyventojams nedidės (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-01-20


Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje svarstant bendrovės „Klaipėdos vanduo” artimiausių trejų metų veiklos planą, tarybos narys Arvydas Vaitkus neliko patenkintas įmonės generalinio direktoriaus Benito Joniko atsakymu esą ne bendrovė, o Valstybinė energetikos reguliavimo taryba sprendžia, didės ar nedidės vandens kainos gyventojams.

Klausimą pristatęs „Klaipėdos vandens” vadovas informavo, jog per artimiausius trejus metus bendrovė iš viso yra numačiusi investuoti į tinklų atnaujinimą, sutvarkymą ir jų plėtrą apie 50 mln. eurų, iš kurių 35 tūkst. bus skirti Klaipėdos miestui, likusieji – Klaipėdos rajonui. Tačiau, pasak B. Joniko, to neužteks, tad įmonė planuoja per 27 mln. dar skolintis bei gauti europinių lėšų.

10 mln. eurų planuojama skirti tinklų plėtrai, 11 tūkst. – tinklų atnaujinimui, 6,1 mln. – nuotekų valymui, o jų atnaujinimui – per 8 mln. eurų. Bendrovė taip pat yra numačiusi modernizuoti ir skaitmenizuoti savo veiklą, tam numatyta apie 2,6 mln. eurų.

Panašiai tiek pat numatyta ir žaliosios energetikos plėtrai. Klaipėdoje, Ryškininkų g., dar šį ketvirtį planuojama įrengti saulės jėgainę už 600 tūkst. eurų bei Gargžduose – pastatyti saulės elektrinę už 2 mln. eurų, kurių dalį turėtų padengti ES lėšos.

725 tūkst. eurų žadama skirti kvapų mažinimo problemoms spręsti. Per 3 metus numatoma nutiesti apie 30 km naujų tinklų, iš kurių 20 km – Klaipėdoje.

Dėl planuojamų investicijų vandens kaina ateity galėtų didėti apie 5 centus už kub. m.

A. Vaitkui pasiteiravus, ar B. Jonikas gali pažadėti, jog bent jau per artimiausius trejus metus vanduo gyventojams nebrangs, pastarasis direktorius atsakė to pažadėti negalįs.

„Kainas mūsų reguliuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, ji kainas perskaičiuoja kasmet, tai duoti pažado, kad kainos nesikeis, tikrai negaliu”, – sakė jis.

Pasak A. Vaitkaus, pastaruoju metu šalyje „kainų augimas yra drastiškas”, o vandens kainas esą reguliuoja ne tik energetikos reguliavimo taryba.

„Kaip jūs vykdote veiklą ir kokius teikiate rodiklius – čia yra svarbiausia dalis (…) Kadangi jūs neatsakėte, aš jums linkiu daryti viską, kad kainos toliau bent trejų metų laikotarpyje neaugtų”, – palinkėjo A. Vaitkus.

Tačiau balsuojant jis, kaip ir kiti tarybos nariai, pritarė AB „Klaipėdos vanduo” 2022-2024 metų veiklos planui.


  2022-01-20

  Vienas komentaras apie “Nepažadėjo, kad vandens kainos gyventojams nedidės”

  1. AvatarMarijus (IP: 90.131.34.190)

   Eiliniai pasisposinimai – visi iš to pačio katilo- miesto biudžetų vadinamo, pilnom saujom srebia…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt