P0

Švietimas

Vaikai ir paaugliai kviečiami į nemokamas veiklas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-24


Nuo draugystės apyrankių ar muilo gamybos iki filmų vakarų pasigardžiuojant pačių keptu pyragu ir kakavos puodeliu – į tokias veiklas vaikus ir paauglius kviečia Labdaros ir paramos fondas Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC).

Organizatorių nuotr.

Vykdydamas projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“ DPJC kiekvieną mėnesį rengia teminius susitikimus skirtingo amžiaus vaikams. Vaikų klube buriasi 7-10 metų vaikai, o paauglių – 14-17 metų jaunimas. Tiek vieniems, tiek kitiems lektorės numatė įdomią dešimties susitikimų programą. Dalyvavimas visiškai nemokamas, o veiklos praturtins vaikų laisvalaikį bei praplės draugystės ratą ir gebėjimus.

Vaikų klubo lektorė Jolanta Mukauskienė veikloms buria 7-10 metų vaikus. Pradžioje nedrąsūs dalyviai, susitikimams artėjant į pabaigą nebenori skirstytis.

„Renkamės du arba tris kartus per savaitę. Veiklų turime įvairių – gaminame draugystės apyrankes, darome muilą, piešiame ant marškinėlių, kartu kepame ir ragaujame pyragus. Jei vaikai aktyvūs, atsižvelgiame į situaciją ir buriame sportinėms veikloms, komandiniams žaidimams. Esame numatę ir ekskursiją po Klaipėdą“, –  pranešime pažymi J. Mukauskienė.

Vaikų grupelės nedidelės – apie 10 vaikų. Smalsūs dalyviai netrunka susidraugauti ir, anot pašnekovės, nors atrodo labai skirtingi, trijų valandų susitikimas ištirpsta, o vaikai nenori skubėti namo. Pasibaigus dešimčiai veiklų vaikai kuria ryšį ir toliau, susitinka savo aplinkoje, bendrauja.

Užsiėmimai nuo vasario 1 dienos vyks Darželio g. 11, Klaipėda (DPJC). Daugiau informacijos tel. 8 644 20351.

Atsiskleidžia ir kukliausieji

Lektorė Kristina Rutienė bendrystei buria paauglius.

„Paaugliai į veiklas registruojasi nedrąsiai, todėl prašo, jog juos užregistruotų tėvai. Nemaža dalis paauglių naudojasi galimybe užpildyti registracijos anketą internetu, taip išvengdami kontakto. Kai susirenka grupės, jie tarpusavyje susibendrauja, atranda naujų draugų ir būna gaila išsiskirti, nenori po susitikimų ir namo eiti, – pasakoja lektorė. 

Veiklos paaugliams yra labiau patyriminės.

„Mano tikslas ne auklėti, o padėti įgyti įgūdžių, reikalingų suaugusiojo gyvenime – gaminti, užmegzti naujus kontaktus su žmonėmis, diskutuoti ir smagiai praleisti laiką. Visada pasikalbame, kaip palaikyti gerą ryšį su tėvais, kaip išmokti pamilti save, kaip įveikti baimes. Smagu matyti, kaip pamažu jauni žmonės ima ir atsiskleidžia“ , – sako Kristina.

Paaugliams skirta dešimt teminių vakarų –  naminio pyrago diena, protmūšio diena, žygio diena, naminės picos diena, filmų ir tortilijų vakarai, kelionės, gamtos bei kitos dienos.

Ryšį su paaugliais kurianti K. Rutienė sako, jog prakalbinti jauną žmogų nesunku, kai nesieki jo auklėti ar pamokyti.

„Susitikimus baigiame apie 20 valandą, būna, užtrunkame ir raginu būrelį skirstytis. Smagu matyti, kad jiems patinka susitikimai. Veiklose leidžiu kiekvienam būti savimi, dalyvauti tiek, kiek patinka“,  –  dalinasi lektorė.

Dėl karantino suvaržymų paauglių klubo narių skaičius ribotas – apie 10 dalyvių. Pasak K. Rutienės, toks skaičius jaunuolių esant nepalankiai epidemiologinei situacijai yra saugus, kad būtų išlaikomas saugus atstumas. 

Susitikimo vieta nuo vasario 1 dienos – Darželio g. 11, Klaipėda. Daugiau informacijos tel. 8 662 54671.

Registracija vasario mėnesio veikloms jau vykdoma, grupelės nedidelės, tad organizatoriai ragina suskubti. Nesuspėję turės galimybę registruotis kovo mėnesio veikloms.

Vaikų ir paauglių klubų veiklos yra dalis projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. Šį projektą finansuoja ES struktūriniai fondai, o įgyvendina Klaipėdos savivaldybė kartu su partneriais.


  2022-01-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt