P0

Svarbu, Švietimas

COVID-19 uostamiesčio ugdymo įstaigose: yra nemažai besimokančių nuotoliniu būdu

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-01-25


Nors uostamiesčio mokymo įstaigose naujų COVID-19 atvejų skaičius pastaruoju metu yra gerokai išaugęs, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė nelinkusi situacijos dramatizuoti.

„Taip, skaičiai išaugę, apimtys yra nežmoniškos – ir atvejų, ir testavimų, bet manau, kad gražiai išvingiuosim. Ir atskiros klasės, ir atskiros mokyklos yra valdomos”, – sakė ji.

J. Grubliauskienės teigimu, praėjusią savaitę mokyklose buvo atlikti net 18 232 covid testai. Iš jų 320 atsakymų buvo teigiami, iš kurių 168 buvo patikslinti atliekant PGR testą mobiliajame punkte. Paaiškėjo, jog iš pastarųjų teigiami buvo 156.

Švietimo vidus

Uostamiesčio mokyklose šiuo metu serga 35 pedagogai, dar 10 kitų darbuotojų bei 463 mokiniai.

„Po kontakto su sergančiuoju kas dvi dienas testuojasi 198 klasės iš 39 skirtingų mokyklų. 103 mokiniai yra izoliacijoje, nes nesutiko testuotis kas dvi dienas. Po kontakto su sergančiuoju testuojasi 194 darbuotojai”, – skaičius vardijo J. Grubliauskienė.

Jos teigimu, sudėtingesnė situacija dėl augančio sergamumo fiksuojama Baltijos, Simono Dacho ir Vytauto Didžiojo gimnazijose bei Klaipėdos licėjuje.

Be to, Vitės, Verdenės ir Martyno Mažvydo progimnazijų 5-8 klasių mokiniai mokosi per nuotolį. Pavienių klasių, besimokančių nuotoliniu būdu, yra ir Versmės progimnazijoje bei Baltijos gimnazijoje.

„Nuotolinis mokymas visoms mokykloms nereikalingas, kol situaciją pavyksta kontroliuoti lokaliai, priimant atskirus sprendimus atskirose mokyklose”, – sakė Sveikatos biuro direktorė.

Tuo metu situacija Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigose yra geresnė.

Šiuo metu, Sveikatos biuro duomenimis, čia serga 18 pedagogų, 23 kitų darbuotojų ir 46 vaikai. Po kontakto su sergančiuoju kas dvi dienas testuojasi 60 darbuotojų.

Situacija dėl COVID-19 padėties uostamiesčio ugdymo įstaigose antradienį po pietų buvo aptarta ir su miesto vadovais.


  2022-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt