P0

Kultūra, Svarbu

Žūsta „Pražuvusi Klaipėda” (10)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-26


Savivaldybės neprižiūrimas ir pajūrio vėtrų daužomas eižėja garsios uostamiesčio kūrėjos Aidos Raimondos Pečeliūnienės sukurtas projektas „Pražuvusi Klaipėda”. 

Vėtros ar barbarai išdaužė projektą dengiantį stiklą.

2019 metais daugiau nei pusę metų kurtas projektas buvo įkurdintas buvusios Šv. Jono bažnyčios teritorijoje. Vėliau, šioje vietoje prasidėjus archeologiniams tyrimams, jis perkeltas į automobilių stovėjimo aikštelę  prie Klaipėdos piliavietės.

Menininkė sako, kad ji pati kartu su šeima kartais atidaro stiklo statinį, kuriame įkurdinta „Pražuvusi Klaipėda”, iškuopia dulkes, voratinklius, išvaiko kates. 

Nepaisant to, „Atviros Klaipėdos” duomenimis, jos kūrybiniuose planuose – nauji projektai uostamiestyje. 

ATNAUJINTA. Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Skiotytė-Radienė informavo, kad už projekto priežiūrą atsakinga VšĮ „Klaipėdos šventės” jau žino apie šią situaciją ir imasi veiksmų, kad būtų sutvarkytas apsauginis stiklas. Pačia kompozicija turėtų pasirūpinti A. R. Pečeliūnienė – ji nėra perduota miestui.

INFORMACIJA 

„Pražuvusi Klaipėda“ – projektas, kuriuo stengtasi rekonstruoti viduramžių Klaipėdos bendruomenės gyvenimą, aplinką, jų kasdienius darbus, vargus, rūpesčius ir linksmybes, remiantis 1535 m., 1624 m. ir 1650 m. išlikusiais piešiniais. Juose gana tiksliai pavaizduotas Klaipėdos planas leidžia įsivaizduoti to laiko miesto gyvenimą. A. Pečeliūnienė, prieš imdamasi darbo, ne tik  kruopščiai išstudijavo minėtas graviūras, piešinius, bet ir perskaitė daug istorinės literatūros, konsultavosi su istorikais. 

Tai jau antras (po Jeruzalės) bendras A. Pečeliūnienės ir VšĮ „Klaipėdos šventės“ įgyvendintas projektas, padovanotas miestui. Ekspozicija po Jūros šventės liks toje pačioje – buvusios Šv. Jono bažnyčios – vietoje, tad ją dar ne kartą galės apžiūrėti visi norintieji. 


  2022-01-26

  10 komentarai “Žūsta „Pražuvusi Klaipėda””

  1. AvatarJonas (IP: 84.15.181.102)

   Koks čia menas kažkokia pornografija ir nėra čia ką saugoti .Viskas nei į tvorą nei į mietą

  2. AvatarVytautas (IP: 90.140.144.196)

   Gaila Klaipėdiečių kuriančių Klaipėdai kuri tapo tik pakelės stotele keliaujantiems prie Baltijos. Buvo laikas, kai ir aš jaunatviško entuziazmo vedamas kūriau šiam miestui, dovanojau kūrinius, organizavau renginius ir parodas.
   Šiandien tiesiog ramiai galiu Jums pasakyti, savivaldybės vadovams kūrinių turinčių Klaipėdai išliekamąją vertę, tikrai nereikia ir matomai dar ilgai nereikės. Gaila, čia kuriančių žmonių. Susipakuokite savo turimus Talentus, kol dar ryškiai plaka kūrybingos širdys- Jūsų kūrinių laukia dar neatrasti svajonių miestai kur Jūs būsite matomi, gerbiami ir reikalingi.

  3. AvatarNesvarbu (IP: 90.135.123.92)

   Tuo tarpu pinigai taškomi tokioms ” investicijoms”, kaip muzikinė aikštelė visai prie jūros. Normalus žmogus ten bangų mūšos klausosi, o ne iki kaulo įgrisusio popso. Bet, matyt, pinigus neturėjo kur dėti?

  4. AvatarLina (IP: 88.118.161.66)

   Kok miesto meras nebus žmogus, kuris nusimano apie verslą ir turi ūkiškumo įgūdžiu, tol Klaipėdos senamiestis merdės, investicijos bus tik pačių verslininkų iniciatyva plečiamos, praeinant visus biurokratijos statomus barjerus. Tiesa turėsim džiazo festivalį, nes čia tik Mero ir jo žmonos talentaa pasireiškia. Pasižiūrėkit kaip atsigavo Kaunas, kai miesto meru tapo ūkiškas ir verslus žmogus. Jis atgaivino Kauną ir pritraukė investuotojus. Pas mus tik mašinų stovėjimo zonos tuoj iki miegamųjų kvartalų ateis, nes daugiau kaip gauti pajamų nelabai turi naujų idėjų.

  5. Avatarsvarbu (IP: 78.62.20.83)

   Ar tai buvo autorės, ar savivaldybės nuosavybė?

  6. AvatarMonika (IP: 83.171.17.102)

   Projektai sukuriami, įgyvendinami, bet pamirštama jų priežiūra. Projekte turime nusimatyti jų priežiūrą.
   Gaila, kad neūkiški esame.

  7. AvatarDeja (IP: 88.119.136.56)

   Tokie laikini projektai negali būti amžini…

  8. AvatarSaulė (IP: 86.100.109.144)

   Tokie poelgiai parodo tikrą klaipėdiečių veidą, labai liūdna 🤭

  9. AvatarTomas (IP: 90.131.40.157)

   Motociklininkų fanams atsirado vieta Klaipėdos geroje vietoje, o Klaipėdos istorija nustumta į šoną. Ir dar kažkada svajojo dudorius, kad Klaipėda galėtų būti Europos kultūros sostine:(

   • AvatarHusky (IP: 90.131.47.184)

    Tomai,šiaip ne motociklininkų fanams,tas paminklas Pilies g. pastatytas,pasidomėk kam ir dėl ko,tai taip pat istorija!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt