P0

Miestas

Klaipėdos fontanų priežiūros ypatumai (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-27


Klaipėdos savivaldybė paskelbė ieškanti, kas už ne daugiau kaip 80 000 eurų teiktų visų uostamiesčio fontanų ir fontanėlių priežiūros ir einamojo remonto paslaugas.

Mieste šiuo metu yra 7 fontanai ir 9 fontanėliai troškuliui numalšinti. Numatoma, kad netolimoje ateityje gali rastis dar vienas fontanas, o fontanėlių – gertuvių padaugėti iki 15.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šių objektų prižiūrėtojai turės įjungti fontanus darbui vasaros sezono pradžioje (gegužę) ir išjungti vasaros sezonui pasibaigus (spalį). Tikslus įjungimo ir išjungimo laikas bus nustatomas atsižvelgiant į oro sąlygas.

Fontanų baseinus vieną kartą per savaitę derės nuplauti, nuvalyti apnašas. Atsižvelgiant į poreikį bus plaunama ir Taravos Anikės skulptūra, Debreceno fontano granitinės dekoracijos, Pempininkų ir „Laivelio“, Vydūno fontanų metalinės dekoracijos. Fontanų valymo darbams privalu naudoti ekologiškas, nedegias, visiškai suyrančias medžiagas.

Kai kurių fontanų priežiūra reikalauja išskirtinio dėmesio. Vieną kartą per sezoną „Laivelio” ir fontano Teatro aikštėje vandens tiekimo vamzdynus būtina perdažyti drėgmei atspariais dažais. „Laivelį” prieš sezoną reikia sumontuoti iš naujo, o sezonui pasibaigus – išmontuoti. Sumontuoti ir išmontuoti kaskart reiks ir Debreceno fontano vandens siurblį.

Kiekvienas fontanas turi būti apžiūrimas kasdien, patikrinamas jo funkcionalumas, surenkamos šiukšlės, atliekami einamojo remonto darbai.


  2022-01-27

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos fontanų priežiūros ypatumai”

  1. AvatarVargu (IP: 88.119.156.187)

   ar tokia niekinga suma sudomins gargždųhidros poną. Va jei taip trims mėnesiams siūlomą sumą dar papuošus vienu nuliu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt