P0

Uostas ir jūra

Nuo audros labiausiai nukentėjo Melnragės ir Girulių paplūdimiai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-27


Aplinkosaugininkai atliko neeilinį Baltijos krantų pokyčių monitoringą po stiprių audrų, siautusių praėjusią savaitę. Monitoringas vyko Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose.

Ministerijos nuotr.

Pranešama, jog krantai labiausiai apardyti ten, kur paplūdimiai siauriausi – Melnragės ir Girulių paplūdimiuose.

Girulių rekreacinėje zonoje matomi ištisiniai paplūdimio nuardymai, 150 metrų paplūdimio atkarpoje buvo suformuoti slenksčiai, kurių aukštis vietomis viršijo 1 metrą.

Krantai stipriai apardyti ir Palangos paplūdimyje, 50 metrų atkarpoje buvo nuardytas paplūdimys bei suformuotas 1,13 m aukščio slenkstis. Palangos paplūdimio teritorijoje, kurioje buvo atliktas stebėjimas, apsauginis pajūrio kopagūbris nuardytas iki 3 metrų plotyje.

Pagrindinės priežastys, padariusios žalą krantams – kelias dienas vyravę stiprūs, šiaurės, šiaurės vakarų vėjai, kurių greičio gūsiai siekė iki 27 m/s, bangų aukštis, minėtomis dienomis siekęs 4–4,5 m, ir pakilęs vandens lygis.

„Be to, šiose žemyninės pakrantės zonose yra pastovus jūros pernešamo priekrantės smėlio deficitas, iš jūros į pakrantę išmetami tik nežymūs smėlio kiekiai. Dėl to nesusikaupia pakankamas jo kiekis krante, kuris tokiais atvejais bangų mūšą pristabdytų dar paplūdimio zonoje”, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.


  2022-01-27

  2 komentarai “Nuo audros labiausiai nukentėjo Melnragės ir Girulių paplūdimiai”

  1. AvatarUlla (IP: 78.57.204.183)

   Nuo sausio pradzios jau nebbuvo to kranto. Tikriausiai ir anksčiau… Net nulipt laiptais negalejai. Pries 15metu buvo ohoho kokie paplūdimiai. O dabar niekas nebesirupina.. na bent takelius medinius surencia, bet kas is to kad tuoj reiks begti nuo juros per kopas kaip ir visi tai Klaipediskiai sapnuose regi..

  2. Avatarklausimas aplinkosaugininkams (IP: 78.57.217.118)

   baigiame prarasti smėlėtus krantus nuo Girulių link Melnragės: tuoj bus vieni akmenys. Gal aplinkosaugininkai galėtų paaiškinti, kokios to priežąstys; ar tai nėra uosto įplaukos gilinimo ir jo išpylimo jūroje pasekmė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt