P0

Aplinkosauga

Nuotekų dumblas bus naudojamas kaip trąša (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-27


Nuotekų saugyklose susidarantis dumblas gali būti sėkmingai panaudotas dirvožemiui patręšti.

AB „Klaipėdos vanduo” paskelbė pirkimą dėl nuotekų valykloje susidarančio sausinto dumblo panaudojimo tręšimui ar rekultivacijai. 

Iš nuotekų valyklos, esančios Klaipėdos rajone, Dumpių kaime, atvirų dumblo saugojimo aikštelių per metus planuojama išvežti apie 1500 tonų sausinto dumblo. Tikslus išvežamo dumblo kiekis turės būti nurodytas tręšimo arba rekultivacijos plane, nurodant ir tikslią tręšimo normą.

Dumpių nuotekų valykla.

Paslaugos tiekėjas po sutarties pasirašymo privalės iš dumblo saugojimo aikštelės paimti sukaupto dumblo mėginius, atlikti reikiamus tyrimus, apskaičiuoti tręšimo apdorotu dumblu normas ir parengti tręšimo planą. Nuotekų dumblo tvarkymo ir panaudojimo planą derins Aplinkos apsaugos agentūra ir savivaldybė, kurio administruojamoje teritorijoje bus tręšiama žemė.


  2022-01-27

  Vienas komentaras apie “Nuotekų dumblas bus naudojamas kaip trąša”

  1. Avatarjojo (IP: 193.217.5.94)

   Jau buvo tokių bandymų. Paaiškėjo, kad trąša iš nuotekų dumblo yra su sunkiaisiais metalais ir tinka tik miško atželdinimui. Parodykit man miškininką, kuris trąšas perka 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt