P0

Svarbu, Transportas

Žemaičių ir Joniškės gatves sujungs tik dviračių takas. Kada nors (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-28


Projektuotojai Klaipėdos savivaldybės Eismo saugumo komisijai pristatė Joniškės g. pralaidumo ir eismo saugumo pagerinimo, įvertinant Žemaičių gatvės pratęsimo galimybę, pasiūlymus. Jie išanalizavo taip pat ir nūdienos situaciją Slyvų, Laukų ir Verpėjų gatvių atskiruose ruožuose bei sankryžose.

Atlikta situacijos ir eismo srautų analizė sąlygojo išvadą, kad šias gatves galima sujungti tik dviračių ir pėsčiųjų takais.

Akcentuoti esamos situacijos saugos trūkumai: Joniškės ir Slyvų gatvių trišalėje sankryžoje, išvažiuojantiems iš Slyvų g., pagrindinio kelio matomumą apriboja sankryžos zonoje augantys krūmai, medžiai. Joniškės g. įrengtos dvi viešojo transporto sustojimo aikštelės, tačiau viena iš jų įrengta važiuojamojoje dalyje, kita – sujungta kartu su posūkiu į AB „Klaipėdos baldai” teritorijos nuovaža, todėl didėja šoninių ir galinių susidūrimų tikimybė.

Joniškės gatvės  pėsčiųjų perėjoje nėra kryptinio apšvietimo. Ties įvažiavimu į „Klaipėdos baldų” teritoriją įrengta plati nuovaža, joje apsisukinėja iš Slyvų g. išvažiuojančios transporto priemonės, todėl didėja šoninių ir galinių susidūrimų tikimybė.

Joniškės ir Slyvų gatvių sankryžoje, pagrindiniame kelyje, numatoma įrengti 50 m ilgio kairiojo posūkio juostą, įrengti  skiriamąją salelę. 

Autobusų stotelė numatoma ties esama automobilių stovėjimo aikštele ir prie nuovažos į „Klaipėdos baldų” teritoriją. Automobilių stovėjimo vietos numatomos lygiagrečiai Joniškės gatvės. Esama pėsčiųjų perėja būtų atnaujinama, įrengtas kryptinis apšvietimas. Taip pat numatoma siaurinti nuovažą į „Klaipėdos baldų” teritoriją, įrengiant užvažiuojamą saugos salelę. 

Eismo saugumo komisija pritarė visiems pasiūlymas, tačiau pažymėjo, kad taip pat būtina spręsti ir dviračių eismo Joniškės gatvėje, ties „Klaipėdos baldais” problemas – šiuo metu dviračių tako šalia šios įmonės nėra, o palei Dangės upę įrengtas takas yra siauras, vienos krypties. 

Kada bus realizuoti šie sprendiniai, nežinia: artimiausiuose savivaldybės planuose jų nėra.

Transporto straipsnių vidus kompas


  2022-01-28

  2 komentarai “Žemaičių ir Joniškės gatves sujungs tik dviračių takas. Kada nors”

  1. AvatarPpp (IP: 86.100.77.34)

   Va cia ir yra tipinis pajurio valdzios atsakymas – …kada bus realizuoti šie sprendiniai, nežinia: artimiausiuose savivaldybės planuose jų nėra. BLEM JUS KOKIU TIKSLU INFORMUOJAT???

  2. AvatarIgnas (IP: 194.36.25.10)

   Pone Šulcai, gal galima būtų daugiau tinkamesnių žymų dėti prie straipsnio. Pvz., straipsnius apie dviračių takus reiktų žymėti žymą „dviračių takas“. Taip lengviau surasti informaciją ir ją sekti žmonėms, naudojantiems atviraklaipeda.lt RSS kanalus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt