P0

Koronavirusas

Ekspertų taryba pritaria planams stabdyti galimybių paso taikymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-31


Vyriausybės sudaryta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba pirmadienį aptarė galimybių paso poveikį pandemijos valdymui, jo taikymo perspektyvas.

„Sprendimai dėl galimybių paso taikymo kiekviename pandemijos etape buvo grįsti duomenimis, žiniomis apie virusą. Pernai gegužę galimybių pasas buvo įvestas kaip masinio saugojimo pandemijos valdymo priemonė, skirta apsaugoti žmones nuo užsikrėtimo ir kartu atverti ekonomiką. 2021 rudenį, atsiradus delta atmainai, galimybių pasas buvo taikomas kaip srautų valdymo priemonė, apsaugojo ligonines nuo „perkaitimo“, o mus visus – nuo dar vieno karantino. Ekspertų tarybos nariai pritaria galimybių paso sustabdymui, galutinis sprendimas bus priimtas Vyriausybės posėdyje“, – pranešime cituojama Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Mokslininkų pateikti duomenys rodo, kad dėl omikron atmainos plitimo, galimybių paso kaip epidemiologinės kontrolės priemonės funkcija yra reikšmingai sumažėjusi ir vis didesnę svarbą įgyja asmeninės apsaugos priemonės – vakcinacija, respiratorių dėvėjimas, kontaktų mažinimas.

„Ligoninių užimtumo duomenys rodo, kad tarp hospitalizuotų asmenų 70 proc. yra nevakcinuoti, o 80 proc. visų pacientų sudaro 50 ir vyresnio amžiaus žmonės Lietuvos gyventojai. Tad vakcinacija ir kuo didesnė visuomenės imunizacija išlieka viena svarbiausių ir patikimiausių kovos su pandemija priemonių“, – teigia Vyriausybės kanclerė.

Premjerė Ingrida Šimonytė žiniasklaidai sakė, kad planas atsisakyti galimybių paso brandinamas jau kelias savaites, o sprendimai bus priimti šį trečiadienį.


  2022-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt