P0

Verslas

Klaipėdos LEZ – daugiau įdarbintos saulės energijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-31


Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios įmonės per 2022 m. iš viso planuoja įsirengti bent 2 MW galios saulės jėgainių. Tai padvigubins iki šiol LEZ teritorijoje instaliuotų saulės elektrinių galią. Įmonės teigia šias investicijas suplanavusios dar prieš pastarojo meto energijos krizę, o padėtis rinkoje gali dar labiau paskatinti atsigręžti į saulę.

„Neo Group“ saulės elektrinė. LEZ nuotr.

Klaipėdos LEZ veikiančios įmonės jau anksčiau buvo aktyvios saulės energijos vartotojos. 2020 m. pabaigoje didžiausią teritorijoje 1 MW saulės jėgainę įsirengė PET gamintoja „Neo Group“, dar 356 kW jėgainių ant stogo ir tvoros jau turėjo kita polimerų bendrovė „Orion Global PET“, 90 kW galios jėgainę ant pastatų naudoja „Vingės logistika“, o architektūrinio stiklo gamintoja „Glassbel“ savo gamyklos fasadą jau kurį laiką naudoja kaip eksperimentinę aikštelę bendrovės produkcijai su nedideliais, apie 100 kW galios saulės moduliais.

Iš viso iki šių metų pradžios instaliuotoji saulės galia Klaipėdos LEZ įmonėse sudarė apie 1,546 MW, tačiau per šiuos metus šis skaičius turėtų padidėti daugiau kaip du kartus.

Prie saulės jėgainių „klubo“ šiemet planuoja prisijungti žuvies produktų bendrovė „Espersen Lietuva“ su 500 kW, „Orion Global PET“ jau stato papildomą 980 kW jėgainę, naują 500 kW jėgainę ant žemės ruošia „Neo Group“, dar 100 kW ant naujojo sandėlio suplanavo „Vingės Logistika“, apie jėgaines svarsto, tik dar oficialiai patvirtintų planų neturi ir dar daugiau teritorijos bendrovių.

Iš viso per 2022-uosius Klaipėdos LEZ verslo bendruomenėje turėtų atsirasti 2,08 MW bendros galios naujų saulės jėgainių, tuomet visa teritorijoje instaliuotoji galia viršytų 3,5 MW. Palyginimui, „Litgrid“ duomenimis, visoje Lietuvoje saulės elektrinių bendra įrengtoji galia yra apie 169 MW.

„Dar nuo 2015 m. savo šilumos poreikiams turime biokuro katilinę ir jau ne vienus metus iš tinklo perkame 100% iš atsinaujinančių išteklių pagamintą elektrą. Šios investicijos puikiai pasiteisina, todėl planuojame dar dvi naujienas: šiemet įrengsime 500 kW saulės jėgainę bei pradėsime vykdyti naujos 20 MW biokuro katilinės projektą. Kitaip nei pirmoji ant stogo įrengta mūsų jėgainė, naujoji bus įrengiama ant žemės“, – pranešime pažymi „Neo Group“ vadovas Ruslanas Radajevas.

Pasak „Vingės logistikos“ vadovės Aušros Karalienės, šiandien kaip niekad akivaizdu, kad šios investicijos pasiteisina, o jau anksčiau bendrovės įgyta patirtis pravers tolesnei saulės energijos projektų plėtrai.

Verslo straipsnių visus kompas

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas džiaugiasi suplanuota įmonių saulės energetikos projektų plėtra, prisidedančia prie visos verslo bendruomenės tvarumo tikslų. Pasak jo, LEZ valdymo bendrovė nuolat bendrauja apie atsinaujinančios energijos projektus su įmonėmis, ieško ir rodo galimybes, kuriomis galima pasinaudoti.

„Saulės energija – ne tik tvarumas, bet ir praktiniai sumetimai. Dabartinė padėtis rinkose turėtų verslus paskatinti toliau vystyti ir investuoti į įvairius atsinaujinančios energijos šaltinius. Kaip LEZ valdymo bendrovė mes taip pat ieškome galimybių artimiausiu metu įsirengti saulės jėgainę ant mūsų „FlexStart2“ pastato stogo bei būsimuose projektuose“, – sako E. Kiudulas.


  2022-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt