P0

Miestas

Kova su nelegaliais sąvartynais – kaip su vėjo malūnais

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-31


Nors visos Klaipėdos miesto teritorijos yra vienokiu ar kitokiu intensyvumu prižiūrimos, nelegaliems sąvartynams tvarkyti savivaldybė kasmet išleidžia keliasdešimt tūkstančių eurų. 

Kiekvieną pavasarį sudaromas tokių sąvartynų sąrašas: fiksuojamos užterštos teritorijos, padangų susikaupimo vietos. Tačiau vieną kartą per metus vien jas iškuopti nepakanka: nuolat gaunama gyventojų bei įvairių institucijų pranešimų apie vis naujas užterštas vietas.

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybė ieško rangovo nelegalių sąvartynų, užterštų pavienių teritorijų tvarkymo ir padangų surinkimo bei išvežimo paslaugoms teikti. Paslaugą dvejiems metams tikimasi įsigyti ne brangiau kaip už 133 000 eurų.

Užteršta teritorija iki 30 m² turi būti sutvarkoma ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, didesnė teritorija – ne vėliau kaip per 15 darbo dienų. 

Visos iš užterštų teritorijų ar nelegalių sąvartynų surinktos atliekos privalo būti perduodamos atliekų tvarkytojams. Skaičiuodamas savo paslaugų įkainius rangovas turi įvertinti atliekų pridavimo tvarkytojui kaštus ir sąvartyno vartų mokestį. 

Planų, kaip užkardyti nelegalių sąvartynų atsiradimą, nėra. Baudos už tokius pažeidimus  – labai nedidelės, tad tokia situacija mielai naudojasi ir nesąžiningas verslas.


  2022-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt