P0

Svarbu, Verslas

Per metus šiluma Klaipėdoje pabrango 50 proc. (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-31


Uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija“ valdyba patvirtino šilumos kainas vasariui – lyginant su sausiu jo brangs 12,9 proc. ir kainuos 7,35 ct/kWh (be PVM). Pernai vasarį šiluma kainavo 4,87 ct/kWh – 50,9 proc. mažiau.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Tokio kuro kainų šuolio nei Klaipėda, nei Lietuva dar nėra mačiusi. Per metus mūsų perkamos gamtinės dujos pabrango 320 procentų, biokuras – 75 proc., nepriklausomų tiekėjų parduodama šiluma – 62 proc. Ir, lyg to būtų maža, už elektros energiją, būtiną šilumos gamybos ir perdavimo procesams, kurią mums tiekia „Ignitis“, mokame 500 proc. brangiau nei prieš metus“, – pranešime cituojamas Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Teigiama, kad 2020 metų lapkritį ir gruodį už dujas bendrovė tiekėjams „Get Baltic“ ir ‚Amber Grid“ sumokėjo 843 988 eurus, o 2021 metų tais pačiais mėnesiais suma viršijo 4,5 mln. eurų – 540 proc. daugiau.

Iš nepriklausomų uostamiesčio šilumos gamintojų labiausiai – 78,5 proc. – savo šilumą pabrangino „Klaipėdos mediena”. Iš atliekų ją gaminanti „Gren Klaipėda” (buvusi „Forum Klaipėda”) tarifą padidino 62,2 proc.

Pigiausią šilumą iš nepriklausomų gamintojų vasarį tieks „Pramonės energija” (4,19 ct/kWh) – brangimas siekia 56,3 proc. Brangiausia yra gaminama pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katiluose – 4,34 ct/kWh (+57,8 proc. lyginant su praėjusių metų vasariu).

A. Katinas tikina, kad su kuro įsigijimu ar apyvartinių lėšų stygiumi, skirtingai nei sostinę šildanti bendrovė, AB „Klaipėdos energija“ nesusiduria.

„Mus gelbsti biokuras. Nors ir pabrangęs, jis išlieka keleriopai pigesnis už gamtines dujas ir bendrame kuro balanse sudaro daugiau nei pusę mūsų naudojamo kuro. Ankstesnė bendrovės strategija – investuoti į biokuro katilus – pasiteisino ir nesikeičia. Imamės investicinių projektų, kad dar labiau sumažinti gamtinių dujų vartojimą bei patiems gaminti elektros energiją savo reikmėms“, – teigia A. Katinas.

Verslo straipsnių visus kompas

Bendrovė savo katilinių teritorijose ir ant pastatų stogų plečia saulės elektrinių jėgaines, planuoja savo reikmėms statyti kogeneracinę elektrinę. Finišo tiesiojoje yra bankrutavusios UAB „Geoterma“ įrenginių perėmimo procedūra. Dėl šių 1,5 kilometro gylyje esančių karšto vandens versmių panaudojimo šilumos gamybai bendrovė kreipėsi tiek į Lietuvos, tiek į ES institucijas, prašydama finansinės paramos technologiniam atnaujinimui. Bus bandoma išnaudoti „Geotermos“ akumuliacinę karšto vandens talpą, kaupiant dienos metu saulės suteikiamą energiją, o atgaivinus gręžinius – ir žemės šilumą. Svarstoma galimybė įsigyti bei Klaipėdoje pastatyti dar vieną blogiausios kokybės biokurą galintį deginti katilą.

„Turime suprasti, kad pasaulinių iškastinio kuro kainų negalime įtakoti. Bet galime ir turime pasitelkti vietinius atsinaujinančius gamtinius resursus, visas technologines naujoves, kad šilumos gamyba ir tiekimas būtų kuo efektyvesnis, pigesnis mūsų klientams“ – teigė A. Katinas.

Per pastarąjį dešimtmetį brangesnė šiluma Klaipėdoje buvo tik 2012 m., kai šilumos kilovatvalandė kainavo 7,86 euro cento.


  2022-01-31

  4 komentarai “Per metus šiluma Klaipėdoje pabrango 50 proc.”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.61.100.125)

   Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, kauniečiams palyginus gruodžio ir sausio mėnesius šilumos kaina šoktelėjo smarkiausiai tarp didžiųjų Lietuvos miestų. Anot tarybos, augimą lemia brangstančios gamtinės dujos bei didėjanti iš nepriklausomų gamintojų superkamos šilumos kaina. Biokuro ir gamtinių dujų kaina per metus padidėjo kelis kartus.

   Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/miestai/kaunas/lyginant-su-gruodziu-kaune-sausi-silumos-kaina-augo-labiausiai.d?id=89374837

  2. AvatarJudo variokai. (IP: 78.61.100.125)
  3. AvatarAnonimas (IP: 188.69.198.113)

   Kaip keista, kad šia opia tema nepasisako plepys Grubliauskas.

  4. AvatarKlaipedietis (IP: 90.131.32.126)

   Keista kad neskelbiamas naujas konkursas į gen.vadovo posta!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt