P0

Regionas

Klaipėdos rajono mokyklose – pokyčiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-02


Ministrų kabinetui pakeitus mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles, pokyčiai laukia ir Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų. Savivaldybė skelbia, kad bus svarstoma ne tik dėl Klaipėdos rajono mokyklų tinklo 2022−2026 metų pertvarkos plano, bet ir, siekiant gauti finansavimą, kuris siektų net pustrečio milijono eurų, ruošiamasi dalyvauti programoje „Tūkstantmečio mokyklos“.

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje jau šiemet nebesimoko devintokai, o nuo rugsėjo čia būtų komplektuojamos 1–8 klasės ir mokykla taptų progimnazija.

Pagal Vyriausybės parengtą programą keičiasi minimalūs reikalavimai mokinių skaičiui atskirą juridinį statusą turinčiose įstaigose. Iki rugsėjo 1 dienos ugdymo įstaigos, kuriose mokosi mažiau nei 60 mokinių, turės būti reorganizuojamos.

Atsižvelgiant į mokinių skaičių šiemet ir artimiausių metų prognozę, svarstoma, kad Agluonėnų pagrindinė mokykla turėtų tapti Agluonėnų mokykla-darželiu, o Lapių pagrindinė mokykla – Vėžaičių pagrindinės mokyklos skyriumi. Taip pat nuo rugsėjo rajone bus įkurta ir antra progimnazija. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje jau šiemet nebesimoko devintokai, o nuo rugsėjo čia būtų komplektuojamos 1–8 klasės ir mokykla taptų progimnazija. Visi Gargždų I–IV gimnazijos klasių mokiniai mokytųsi „Vaivorykštės“ gimnazijoje.

„Visi vykstantys pokyčiai – natūralūs. Dalyje mokyklų mokinių sumažėja dėl demografinės situacijos, kitur mokiniai pradeda lankyti šalia esančias didesnes įstaigas. Svarbiausias mūsų tikslas – sudaryti galimybę mokiniams gauti kuo kokybiškesnį ugdymą. Na, o jei mokinių tėvams, mokytojams, mokyklų vadovams kyla klausimų, susijusių su būsimais pokyčiais, į juos pasirengę atsakyti Švietimo ir sporto skyriaus specialistai“, – pranešime cituojamas Savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys.

Šiemet rajono mokyklose mokosi 2148 pradinių klasių mokiniai, 83 iš jų – jungtinėse klasėse. 5–8 klasėse mokosi 1958 rajono vaikai, 55 iš jų – jungtinėse klasėse. Besimokančiųjų jungtinėse klasėse kasmet mažėja. Šiuo metu jų likę 5-iose ugdymo įstaigose – Agluonėnų, Kretingalės, Lapių pagrindinėse mokyklose, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriuose.

„Jau nuo ateinančio rugsėjo bus leidžiama jungti tik po dvi pradines klases – rekomenduojama, gretimas. 5–8 klasės bei 9–10 (I–II gimnazijos klasės) jungiamos nebus. Tai reiškia, kad ten, kur jungtinėse klasėse mokosi vyresni mokiniai, kitąmet jos turės būti panaikintos, o ugdymas bus tęsiamas tik tose nesujungtose klasėse, kuriose mokinių skaičius atitiks minimalius reikalavimus“, – teigia Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

Kita naujovė – keičiamas ir mažiausias mokinių skaičius klasėse. Nuo rugsėjo mėnesio jungtinėse pradinukų klasėse bei 5–10 klasėse mažiausias galimas mokinių skaičius – 8, o III–IV gimnazijos klasėse – 12.

„Vis dėlto Vyriausybė numatė vieną išimtį. Mokykloje, kurioje mokosi vaikai nuo 5 iki 10 klasės, galės būti viena klasė, kurioje mokinių galės būti mažiau nei 8, tačiau tuomet Tarybos sprendimu papildomas lėšas klasės išlaikymui turėtų skirti Savivaldybė. Pavyzdžiui, jei mokykloje būtų formuojama aštunta klasė, kurioje mokytųsi mažiau nei 8 mokiniai, vieniems mokslo metams jai turėtų būti skiriama apie 40 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų. Taigi, ar rugsėjį turėsime tokių klasių, spręs Taryba“, – teigia Justas Ruškys.

Klaipėdos rajono gimnazijų Vyriausybės pakeitimai nepalies. Nuo rugsėjo mėnesio rekomenduojama keturmetėse gimnazijose sudaryti ne mažiau kaip keturias III gimnazijos klasės, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijose šiuo metu yra 5 tokios klasės.

Tose gimnazijose, kuriose leidžiama sudaryti po vieną III gimnazijos klasę, rekomenduojama, kad joje mokytųsi ne mažiau kaip 21 mokinys. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje šiemet mokosi 22, o Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje – 24 mokiniai.

Kiekvienam švietimo bendruomenės nariui, rajono gyventojui į klausimus, susijusius su bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarka, atsakys Švietimo ir sporto skyriaus specialistai. Skambinti reikėtų tel. (8 46) 452 238 arba rašyti el. p.: algirdas.petravicius@klaipedos-r.lt, svietimas@klaipedos-r.lt.


  2022-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt