P0

Politika, Svarbu

Oficialu: nuo šeštadienio – be galimybių paso

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-02-02


Visą savaitę viešojoje erdvėje sklandžiusią informaciją apie galimybių paso (GP) atšaukimą trečiadienį Vyriausybės posėdyje be diskusijų patvirtino Ministrų kabinetas, laikinai sustabdęs GP veikimą jau nuo šio šeštadienio, vasario 5 d.

Pasak klausimą pristačiusio sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, „galimybių pasas padėjo šalyje išlaikyti socialinį ir ekonominį gyvenimą, jis padėjo sulėtinti viruso plitimą, reguliuoti srautus, paspartino skiepijimąsi ir buvo svarbus pandemijos valdymo įrankis”.

„Plintant omikron atmainai, rizika užsikrėsti koronavirusu išlieka tiek neskiepytiems, tiek pilnai skiepytiems ar persirgusiems asmenims, todėl galimybių paso, kaip masinio saugojimo priemonės, mažinant covid plitimo riziką, funkcija yra reikšmingai sumažėjusi”, – sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, kartu labai svarbu spartinti skiepijimą sustiprinančiąja vakcinos doze, nes tai padeda išvengti sunkių ligos atvejų.

Atšaukus GP, prekybininkams nurodyta taikyti 15 kv.m. ploto vienam pirkėjui reikalavimą bei reguliuoti žmonių srautus.

„Truputį jaučiuosi, kaip kokį nekrologą skaitydama”, – palydėdama GP, sakė premjerė Ingrida Šimonytė, kartu teigusi nesanti tikra, jog jo galiojimo niekada neteks atnaujinti.

„Bet kuo tikrai įsitikinom, kad šis įrankis veikia, jis pirmiausia leido atsidaryti, paskui leido neužsidaryti ir gal vieną kitą žmogų įtikino laiku pasiskiepyti ir apsaugoti savo sveikatą”, – teigė ministrė pirmininkė.

Atšaukus GP, kartu naikinamas ir privalomas testavimas darbuotojams.

Dar dvi vakcinos ir pokyčiai dėl ES pažymėjimo galiojimo

Tuo pačiu Vyriausybė palaimino dar dviejų naujų vakcinų – farmacijos kompanijos „Novavax“ vakcinos „Nuvaxovid“ ir „Covishield“ – atėjimą į šalies rinką šalia kitų, jau visiems gerai žinomų, vakcinų. Tiesa, „Covishield“ vakcina nebus skiepijama Lietuvoje, bet ši vakcina bus pripažįstama atvykstantiems į Lietuvą keliautojams.

A. Dulkio teigimu, taip bandoma lengvinti sąlygas keliautojams ir skatinti turizmo sektorių.

Tam turėtų padėti ir keičiama ES skaitmeninio pažymėjimo galiojimo tvarka: pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja (trečiąja) doze – neribotam laikui.

Kartu pabrėžiama, jog dėl minėtų pakeitimų kiti reikalavimai – kaukių ir respiratorių uždaruose renginiuose dėvėjimas, atstumų bei higienos laikymasis išlieka.


  2022-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt