Pagaliau pradėta ruoštis 770-ajam Memelio/Klaipėdos gimtadieniui (2)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-02-02

Šių metų rugpjūčio 1 dieną sukaks 770 metų nuo tos dienos, kai 1252 metais Vokiečių ordino vietininkas Livonijoje Eberhardas fon Zeinė ir Kuršo vyskupas Henrikas pasirašė dokumentus, kuriais prie Dangės upės ir Nemuno žiočių į jūrą buvo numatyta pastatyti pilį ir miestą, Memeliu pavadintą. Intensyvesnis pasirengimas šiam jubiliejui prasidėjo palyginti neseniai: meras  pasirašė potvarkį, kuriuo patvirtinta minėjimo programa ir sudaryta jos įgyvendinimo priežiūros grupė. Ją sudaro tik Savivaldybės administracijos ir jos įstaigų darbuotojai (pirmininkas – vicemeras Arvydas Cesiulis). 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Socialiniai partneriai į tą grupę nepakviesti. Dokumente rašoma, kad „Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyva parengta ir vietos bendruomenių pasiūlymams atvira Klaipėdos 770 metų gimtadienio paminėjimo programa”, kad „programa yra atvira nevyriausybinių organizacijų, įstaigų ir miesto bendruomenių siūlomoms Klaipėdos gimtadienio šventės turinio idėjoms”.

Pasak tos programos, jau praėjusį mėnesį  miestiečiai ir miesto svečiai turėjo regėti tokius dalykus, kaip „miesto puošyba (vėliavėlės, stendai miesto prieigose, miesto autobusų puošyba, „Meridiano“ burės, rėmelis nuotraukoms Kruiziniame terminale ir kt.)”

Numatomas gimtadienio renginių startas – Šviesų festivalis vasario 18 – 20 dienomis. Daugiau kol kas numatyti beveik vien tik tradiciniai, bene kasmet vykstantys renginiai. Išimtis – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus organizuojamas diskusijų ciklas „Trys vakarai apie Klaipėdos istoriją“.

Be to, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskelbė 770-ojo gimtadienio viešinimo ir puošybos priemonių paketo sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugos paiešką. Tam planuojama skirti iki 63 000 eurų.

Viešinimui ir puošybai bus naudojamas labai skubiai pernai metų pabaigoje patylomis sukurtas jubiliejaus ženklas bei jo vizualinių elementų naudojimo vadovas.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Pagaliau pradėta ruoštis 770-ajam Memelio/Klaipėdos gimtadieniui”: 2

  1. Fuuu... parašė:

    „Duonos ir žaidimų”!

  2. Memelietė parašė:

    Galėtų ta proga grąžinti miestui tikrąjį jo pavadinimą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Visi Klaipėdos tarybos socdemai panoro į Seimą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Pristatoma Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus 100-mečiui skirta paroda

Birželio 19 d., trečiadienį, 17 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje (Didžioji Vandens g. 2,) bus atidaryta lauko paroda, pristatanti ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This