P0

Miestas

Pagaliau pradėta ruoštis 770-ajam Memelio/Klaipėdos gimtadieniui (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-02


Šių metų rugpjūčio 1 dieną sukaks 770 metų nuo tos dienos, kai 1252 metais Vokiečių ordino vietininkas Livonijoje Eberhardas fon Zeinė ir Kuršo vyskupas Henrikas pasirašė dokumentus, kuriais prie Dangės upės ir Nemuno žiočių į jūrą buvo numatyta pastatyti pilį ir miestą, Memeliu pavadintą. Intensyvesnis pasirengimas šiam jubiliejui prasidėjo palyginti neseniai: meras  pasirašė potvarkį, kuriuo patvirtinta minėjimo programa ir sudaryta jos įgyvendinimo priežiūros grupė. Ją sudaro tik Savivaldybės administracijos ir jos įstaigų darbuotojai (pirmininkas – vicemeras Arvydas Cesiulis). 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Socialiniai partneriai į tą grupę nepakviesti. Dokumente rašoma, kad „Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyva parengta ir vietos bendruomenių pasiūlymams atvira Klaipėdos 770 metų gimtadienio paminėjimo programa”, kad „programa yra atvira nevyriausybinių organizacijų, įstaigų ir miesto bendruomenių siūlomoms Klaipėdos gimtadienio šventės turinio idėjoms”.

Pasak tos programos, jau praėjusį mėnesį  miestiečiai ir miesto svečiai turėjo regėti tokius dalykus, kaip „miesto puošyba (vėliavėlės, stendai miesto prieigose, miesto autobusų puošyba, „Meridiano“ burės, rėmelis nuotraukoms Kruiziniame terminale ir kt.)”

Numatomas gimtadienio renginių startas – Šviesų festivalis vasario 18 – 20 dienomis. Daugiau kol kas numatyti beveik vien tik tradiciniai, bene kasmet vykstantys renginiai. Išimtis – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus organizuojamas diskusijų ciklas „Trys vakarai apie Klaipėdos istoriją“.

Be to, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskelbė 770-ojo gimtadienio viešinimo ir puošybos priemonių paketo sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugos paiešką. Tam planuojama skirti iki 63 000 eurų.

Viešinimui ir puošybai bus naudojamas labai skubiai pernai metų pabaigoje patylomis sukurtas jubiliejaus ženklas bei jo vizualinių elementų naudojimo vadovas.


  2022-02-02

  2 komentarai “Pagaliau pradėta ruoštis 770-ajam Memelio/Klaipėdos gimtadieniui”

  1. AvatarFuuu... (IP: 90.131.46.253)

   “Duonos ir žaidimų”!

  2. AvatarMemelietė (IP: 81.7.87.132)

   Galėtų ta proga grąžinti miestui tikrąjį jo pavadinimą…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt