P0

Politika

Siūlo nulinį PVM tarifą šildymui, bet tam reikės Seimo pritarimo

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-02-02


Trečiadienį Vyriausybės posėdyje be diskusijų pritarta laikinai sumažinti Pridėtinės vertės mokestį (PVM) centralizuotai teikiamai šilumai iki nulio, tarifą taikant nuo sausio pradžios iki balandžio pabaigos, tačiau kad įstatymo pataisa įsigaliotų, dar turės pritarti Seimas.

Išvakarėse viešai dėl šio siūlymo pasisakę kai kurie Seimo opozicijos nariai bei ekonomistai abejojo, ar toks pakeitimas nediskriminuotų tų šalies gyventojų, kurių būstai nėra prijungti prie centralizuoto šildymo ir kurie savo patalpas šildo dujomis, elektra ar kietuoju kuru.

Pasak klausimą pristačiusios finansų ministrės Gintarės Skaistės, „tai yra antrasis kainų stabilizavimo paketas, kuris susideda iš dviejų stambių priemonių”. Be minėto PVM tarifo mažinimo antrąją priemone įvardinta saulės elektrinių įsirengimo skatinimas.

„Siūloma ilgalaikis sprendimas, kuris padėtų pereiti prie mažesnių sąskaitų ateityje ir tvarių energijos šaltinių”, – teigė ministrė, pridūrusi, jog jau sulaukta daugiau nei 10 tūkst. paraiškų tokioms elektrinėms įsirengti, bet „poreikis yra didesnis”.

Šiai priemonei skatinti numatyta per 40 mln. eurų, o paraiškos dar priimamos iki vasario 11 d.

Tuo metu PVM pakeitimas būtų taikomas tik šiam konkrečiam šildymo sezonui, o skirtumą dėl tarifo sumažinimo valstybė kompensuotų šilumos tiekėjams iš biudžeto.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nematomiems oponentams replikavo, jog „iš to, ką vakar teko matyti viešumoje, yra ir kitų nuomonių, nors tos nuomonės, matyt, priklauso nuo to, kieno siūlymas yra dėl pajamų didinimo”.

Jos teigimu, Seimo bus prašoma minėtą įstatymo pakeitimą svarstyti skubos tvarka neeilinėje sesijoje.


  2022-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt