P0

Kriminalai ir nelaimės

Uostamiesčio bendrovės vadovai užsieniečiams parūpino suklastotus leidimus gyventi Lietuvoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-02


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos uostamiesčio įmonės direktorius ir jo pavaduotoja kaltinami padėję 7-iems užsienio piliečiams įsigyti suklastotus leidimus laikinai gyventi Lietuvoje.

Pasak prokuratūros pranešimo, siekdamas penkiems Rusijos bei dviem Kazachstano piliečiams gauti minėtus leidimus, kaltinamasis savo įmonės vardu Migracijos departamentui ir Užimtumo tarnybai pateikė, įtariama, melagingus dokumentus. Juose nurodė, jog į Lietuvą atvykusiems asmenims jo įmonėje bus įrengtos darbo vietos ir jie bus įdarbinti kosmetologais, vadybininkais-logistais, pardavimų, rinkodaros vadovais, jog jie bus apgyvendinti.

Išsiaiškinta, jog nurodyta užsieniečių gyvenamoji vieta yra kaltinamajam priklausantis nebaigtos statybos negyvenamas namas.

Tuo metu toje pačioje įmonėje dirbanti direktoriaus pavaduotoja įtariama pagaminusi kai kurių užsieniečių kvalifikacijai pagrįsti magistro diplomus, diplomų priedėlius bei licencijas medicininei praktikai atlikti. Remiantis šiais melagingais dokumentais, šešiems asmenims buvo išduoti laikini leidimai gyventi Lietuvoje.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, jog direktorius galėjo apgaulingai tvarkyti ir šios įmonės buhalterinę apskaitą.

Įtariama, kad jis pateikė „Sodrai“ suklastotus pranešimus apie tai, jog vienas iš minėtųjų užsieniečių darbuojasi jo bendrovėje ir jam yra mokamas atlyginimas. Tyrimo duomenis, faktiškai nedirbusiam asmeniui bendrai buvo priskaičiuotas didesnis nei 1000 eurų darbo užmokestis. Taip pat įtariama, kad įmonės apskaitoje kaltinamasis galėjo neužregistruoti ir dalies ūkinių operacijų, o dalį dokumentų – nuslėpti.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.


  2022-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt