P0

Verslas

Sausį Klaipėdoje – tik nedidelis sandorių su butais sumažėjimas

Avatar

akadministratorius
2022-02-03


Šių metų pradžia pagal nekilnojamojo turto sandorių kiekį labai panaši į praėjusių metų sausį, skelbia Registrų centras.

„Bendras sandorių kiekis kiekvienų metų pradžioje tradiciškai būna mažesnis nei tipinio mėnesio vidurkis. Tokį pirkėjų elgesį galima paaiškinti tuo, kad pirmąjį metų mėnesį neskubama užbaigti didelės vertės sandorių, kiti galbūt dar tik dėliojasi šių metų planus. Kaip rodo ankstesnių metų praktika, metams įsibėgėjant sandorių kreivė kyla į viršų. Be to, praėjusiais metais fiksavome NT sandorių rekordą, tad bus
įdomu stebėti, ar rinkai pavyks pakartoti 2021 metų rezultatą ar net jį pagerinti“, – pranešime cituojamas Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje iš viso buvo įregistruota beveik 9,8 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 2 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį (beveik 10 tūkst.) ir 32 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį (14,4 tūkst.).

Šiemet visoje šalyje įregistruota 2,5 tūkst. butų pardavimų – 2 proc. mažiau nei 2020 metų sausį (beveik 2,6 tūkst.) ir 32 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį (3,7 tūkst.).

Klaipėdoje sausį parduoti 184 butai. Pernai tuo pačiu metu buvo sudaryti 195 sandoriai dėl butų.

Sausį Lietuvoje taip pat įregistruota beveik 1 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 6 proc. daugiau nei 2021 metų sausį (0,9 tūkst.), bet 35 proc. mažiau nei pernai gruodį (1,5 tūkst.).

Visoje šalyje taip pat įregistruota 4,8 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų. Tai yra 2 proc. mažiau nei 2021 metų sausį (4,9 tūkst.) ir 33 proc. mažiau nei praeitų metų gruodį (7,1 tūkst.).


  2022-02-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt