P0

Fotoreportažai, Sportas, Svarbu

Klaipėda pagerbė geriausius 2021-ųjų sportininkus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-02-04


Penktadienio vakarą „Švyturio“ arenoje surengti tradiciniai Klaipėdos sporto apdovanojimai, kurių metu pagerbti geriausieji praėjusių metų sportininkai bei sportinių iniciatyvų autoriai.

Į renginį organizatoriai tikėtasi pakviesti visus norinčiuosius, tačiau pandeminė situacija lėmė, kad jame galėjo sudalyvauti tik kviestiniai svečiai, o plačiosioms masėms surengta tiesioginė internetinė transliacija.

Sveikindamas sporto bendruomenę Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, jog pernai kiekviena sportininkų pergalė kartu buvo pergalė ir prieš nematomą COVID-19 virusą.

Apdovanojimuose šiemet įsteigta 16 nominacijų.

Metų jaunuoju talentu tapo Kipras Kūra, pasaulio dešimties jaunių šokių vicečempionas. Metų sporto meistru pripažintas Albinas Nausėda, tapęs pasaulio sunkiosios atletikos veteranų čempionu, svorio iki 55 kg dvikovėje iškėlė 68 kg.

Už nuopelnus žmonių su negalia sportui įvertinta Olesia Matulevičienė, Klaipėdos „Medeinės” mokyklos mokytoja.

Metų sporto renginiu pripažinta Judrioji mugė, o Metų iniciatyva-iššūkiu paskelbtas Pasaulio salės futbolo čempionatas.

Metų moterų komanda tapo Klaipėdos pliažo tinklinio komanda, kurią sudaro Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė, tapusios Lietuvos čempionėmis. Metų vyrų komanda – „Dragūnas”, iškovojęs Baltijos rankinio lygos čempiono vardą ir Lietuvos rankinio federacijos taurę.

Metų pergale pripažintas Edo Butvilo triumfas Vimbldono jaunių teniso dvejetų turnyre, o „Sporto proveržiu” įvardintas Laisvydo Kanciaus debiutas Dakaro ralyje ir keturračių klasėje jo iškovota septinta vieta.

Metų trenerės apdovanojimas įteiktas karate kyokushin trenerei Dianai Mačiutei, metų trenerio – graikų-romėnų imtynių treneriui Artūrui Ševelkovui.

Mylimiausiu sportininku tituluotas kovotojas, treneris Vadim Chromych, sportininke – D. Mačiūtė.

Geriausi neolimpinių sporto šakų sportininke tapo D. Mačiūtė, olimpinių – imtynininkas Mantas Knystautas.

Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus Klaipėdos sportui įteiktas trenerei Onai Skaistutei Idzelevičienei.

„Nemari Klaipėdos sporto legenda. <..> Istorija, kuri baigėsi, bet palieką viltį”, – apie jos ugdytos sportinių šokių klubo „Žuvėdros” pasiekimus sakė meras.

„Meras, aišku, sujaudino tokia savo kalba. Tai buvo netrumpas, bet geras laikas. Savo veikloje aš nebuvau viena, daug šalia manęs buvo, kurie ėjo, buvo kartu, rėmė materialiai, moraliai. Esu dėkinga nevienai šokėjų  kartai, kurie tikėjo manimi”, – sakė S. Idzelevičienė.

Visi nugalėtojai apdovanoti vienetinėmis iš bronzos ir granito išlietomis Klaipėdos menininko Alfonso Lekavičiaus skulptūrėlėmis.


  2022-02-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt