Klaipėdos rajono kultūrai – daugiau lėšų

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-02-04

Klaipėdos rajono savivaldybės skelbia, kad šiemetiniame biudžete nuo 4 iki 7,5 mln, eurų padidintas finansavimas kultūrai. Tarp svarbiausių darbų minimos kultūros namų Endriejave statyba ir Gargždų kultūros centro renovacija.

„Labai džiaugiamės, kad jau turime rangovą tęsti darbus Endriejave, ir čia bus pastatyti kultūros namai su biblioteka. Šiemet statybos darbams numatyti 755 tūkst. eurų. Bus pradėtas renovuoti ir kitas kultūros židinys – Gargždų kultūros centras. Turėsime modernią, šiuolaikišką ir tinkamą renginiams kultūrinę erdvę ne tik gargždiškiams, bet ir visiems rajono gyventojams. Kultūros centro renovacijai skirta beveik 1,6 mln. eurų“, – pranešime cituojama mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Po modernizacijos Gargždų kultūros centro pastato fasadą papuoš spalviniai ir meniniai akcentai, į kitą vietą bus perkelta kasa, keisis drabužinės prieigos, o į modernią 400 vietų koncertų salę ves dar vienas pagrindinis įėjimas.

Gargždų kultūros centro renovacijos vizualizacija

Koncertų salės taip pat laukia pokyčiai. Amfiteatras bus įrengtas aukštesnis, pakeista scenos danga, grindys, kėdės, įranga bei akustinė sistema. Garso ir šviesos operatorių vieta iš salės bus iškelta, antrame aukšte įsikurs erdvė vaikų žaidimams. Bus atnaujintas ir Kultūros centro vestibiulis, didės konferencijų salės erdvės. Bus pakeisti visi langai, durys, vamzdynai, elektros instaliacija, priešgaisrinė, vandens, nuotekų ir šildymo sistemos.

Beveik milijonas eurų numtyta rajone esančiam kultūros paveldui išsaugoti ir tvarkyti.

„Norime prisidėti ir prie unikalaus istorinio Priekulės senamiesčio išsaugojimo. 100 tūkst. eurų bus skirti prisidėjimui prie dalinio darbų finansavimo siekiant išsaugoti istorinius miestelio pastatus. Suprantame, kad gyventojams vieniems patiems finansiškai sudėtinga atlikti paveldo pastatų renovaciją“, – sako L. Liutikienė.

Savivaldybė finansiškai prisidės ir prie mėgėjų meno kolektyvų dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, 70 tūkstančių eurų numatyta reikšmingų datų, įvykių, asmenybių įamžinimui. Vienas jų – gargždiškis, kunigas ir rašytojas Mykolas Vaitkus. Kūrėjo atminimui įamžinti svarstoma išleisti knygą, pastatyti rašytojo skulptūrą. Šie metai paskelbti ir rašytojos, didžiausios Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės metais. Suplanuota nemažai renginių ir iniciatyvų, kviesiančių susipažinti su rašytojos kūryba ir asmenybe.

„Turime unikalų gamtos perlą – Karklę, į kurią plūsta lankytojai iš visos Lietuvos. Vietovėje daug potencialo turizmo plėtrai, tad ir toliau bus įgyvendinamas projektas „Karklės atlasas“, numatyta parengti Karklės kaimo ir Olando Kepurės raidos galimybių studiją. Tai padės rasti idėjų ir būdų, kaip šią teritoriją įveiklinti dar labiau“, – sako vicemerė.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Karklėje bus griaunami neteisėtai suręsti pastatai ir tvoros

Neteisėtai valstybinėje žemėje, prie sklypo Karklininkų g. 51, Karklės kaime, Klaipėdos rajone, pastatyti statiniai turi būti nugriauti, jų statybvietė sutvarkyta per ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Regionas

Infrastruktūros mokestis – investicijoms į Klaipėdos rajoną

Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti ...
2024-05-09
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Nulinius COVID-19 rodiklius jau turi ir Klaipėdos bei Kretingos rajonai

Pirmadienį šalyje patvirtinti 33 nauji COVID-19 atvejai (šeši žmonės užsikrėtė antrą kartą, du – trečią), skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdoje ...
2024-04-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This