P0

Švietimas

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje įteikti diplomai bendrosios praktikos slaugytojams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-07


Klaipėdos valstybinė kolegija į darbo rinką išleido šimtą bendrosios praktikos slaugytojų – jiems įteikti profesinio bakalauro diplomai.

Kartu su lietuvaičiais bendrosios praktikos slaugos studijas kolegijoje baigė ir būrys užsieniečių, kurie studijavo anglų kalba. Studentai į Klaipėdą atvyko iš Nigerijos, Uzbekistano, Zimbabvės.

Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) duomenimis,Lietuvoje jau keletą metų iš eilės juntamas didelis slaugytojų trūkumas, ypač didelis jų poreikis – didžiuosiuose miestuose.

„Sveikinu absolventus, pasirinkusius tokią prasmingą ir ypatingai svarbią kiekvienam Žmogui profesiją. Tikiuosi, kad Jūs visą gyvenimą savo karjeros kelyje laikysitės kolegijoje įdiegtų vertybių, prasmingai ir atsakingai taikysite įgytas žinias ir įgūdžius ir padėsite tūkstančiams pacientų”,– sveikindama absolventus kalbėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.

Šv. Pranciškaus Asyziečio bažnyčioje vykusios diplomų teikimo ceremonijos metu absolventus sveikino ir socialiniai partneriai būrys iš didžiausių miesto sveikatos priežiūros įstaigų.

Klaipėdos valstybinė kolegija jau nuo ateinančio rudens ketina startuoti su dar viena Slaugos ir akušerijos studijų krypties studijų programa – akušerija. Praėjusių metų pabaigoje iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautas pritarimas organizuoti šias studijas. Buvo įvertinti duomenys, kurie rodo, kad jei akušerijos studijos būtų vykdomos ir Klaipėdos mieste, tuomet galimai būtų lengviau pritraukti absolventus į Klaipėdos, Telšių ir kitų regionų miestus, kur ypatingai stinga šios profesijos atstovų.

Pagal 2021 m. atliktą darbdavių apklausą, kurioje dalyvavo beveik pusantro šimto darbdavių, kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto absolventų žinios ir gebėjimai net 99,1 proc. atitiko organizacijų poreikius.


  2022-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt