P0

Politika, Svarbu

Vėl nori didinti biurokratų skaičių (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-08


Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vadovė Daiva Čeporiūtė įtikino miesto Tarybos Kontrolės komitetą, kad nuo 2023-iųjų šiai tarnybai reikėtų skirti du naujus etatus, kurie, dabartiniais skaičiavimais, per metus atsieitų daugiau nei 52 tūkst. eurų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Komitetui pateiktame D. Čeporiūtės parengtame aiškinamajame rašte dėstoma, kad nuo Vietos savivaldos įstatymas reglamentuoja, jog nuo 2023 m. savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį bus privaloma pateikti iki gegužės 15 d. – jo parengimo laikotarpis sutrumpinamas dviem mėnesiais. Ruošiant tokią išvadą privaloma atlikti auditą Savivaldybės administracijoje, įvertinti 129-jų viešojo sektoriaus subjektų finansines bei 113-os biudžetinių įstaigų biudžeto vykdymo ataskaitas.

„Siekiant užtikrinti, kad kiekvienais metais kokybiškai identifikuotume rizikingas sritis ir atliktume daugiau rizikingų sričių veiklos ar atitikties auditų Tarnyboje reikalingi didesni žmogiškieji ištekliai”, – teigiama rašte.

Svarstant tokį prašymą komitete konkrečių darbų ir įsipareigojimų, kurie rodytų, kad tikrai reikia papildomų dviejų etatų, pasigedo tik liberalas Saulius Budinas, priminęs, kad Savivaldybės administracijoje jau yra Vidaus audito tarnyba, užsiimantis panašia veikla, ir vicemeras Arūnas Barbšys. Pastarasis siūlė pradėti nuo vieno papildomo etato.

„Mes turime miesto biudžetą, kuris siekia kelis šimtus milijonų eurų, turime labai plačią veiklą. <…> Klausimų ratas galėtų būti plačiau analizuojamas šioje tarnyboje tikrai reikalauja žmogiškųjų resursų”, – ragino prašymą palaikyti komiteto pirmininkas Arvydas Vaitkus.

Daugumą komiteto narių įtikino būtent jo ir kontrolierės argumentai – prašymą palaikė septyni politikai. Susilaikė tik A. Barbšys.

„Sodros” pateikiamais duomenimis, pernai gruodį Kontrolės ir audito tarnyboje dirbo devyni žmonės, vidutinis atlyginimas čia siekė 2 211,3 Eur.


  2022-02-08

  3 komentarai “Vėl nori didinti biurokratų skaičių”

  1. AvatarAbejonės stiprėja (IP: 78.62.147.40)

   Suglumau: siekiantis tapti meru ponas Arvydas Vaitkus už biurokratinio aparato didinimą??? Gerai komentaruose pastebėta: ką t klerkai ie ten auditouoja? Savų , darančių makles. absoliučiai nemato. Ponios Šakalienės atvejis labai iškalbingas, nes niekas savivaldybėje jos asmeninės naudos siekių nepastebėjo. Taigi, galvokite Už Ką balsuosime būsimuose mero rinkimuose?iArvydas Vaitkus, kaip ir iki jo “valdę” merai, KU logninės poste ir toliau ” matys” tik 40 metų universitetinei vadovaujantį Vinsą Janušonį.

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Draugeliai draugelius audituoja. Šaraškinai.

  3. AvatarT (IP: 88.119.193.25)

   XXI technologijų amžiuje šitie nevykėliai toliau didina etatus, už mokesčių mokėtojų pinigus. Apgailėtina.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt