P0

Uostas ir jūra

Rekonstruos tris „Begos“ krantines

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-11


Uosto direkcija pranešė, kad pradėtos rekonstruoti trys žemės ūkio produktų krovai skirtos krantinės, kad ateityje prie jų būtų galima užtikrinti didesnį gylį bei didinti krovos pajėgumus ir pritraukti papildomus srautus. Teigiama, kad įgyvendinus visą projektą, bus sudarytos sąlygos pilniau pakrauti didesnės talpos laivus.

Bus rekonstruotos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ naudojamos biriųjų produktų krovai skirtos krantinės. Krantinės rekonstruojamos taip, kad būtų galima prie jų pasiekti didesnį gylį. Šiuo metu čia gali švartuotis 75 tūkst. tonų vandentalpos laivai. Rekonstravus krantines bei vėliau jas pagilinus maksimaliai iki 15,3 m, bus galima švartuoti iki 130 tūkst. tonų vandentalpos laivus.

fotopolis.lt nuotr.

„Net ir vykdant rekonstrukciją, krova nebus stabdoma, nes darbai yra suplanuoti lanksčiai, keliais etapais. Beje, rekonstrukcija pradėta vėliau, kad rudeniop prasidėjus grūdų derliui nebūtų trikdomi grūdų krovos darbai. Nepaisant prognozuojamo krovinių apyvartos uoste mažėjimo, privalome išlaikyti uosto konkurencingumą, investuodami ir gerindami jo infrastruktūrą. Galimybė pilniau pakrauti didesnius laivus atpigina logistinę grandinę, daro uostą patrauklesnį krovinių siuntėjams”, – pranešime cituojamas teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Anot kompanijos „Bega“ vadovų, investicijos į uosto infrastruktūrą leis įmonei ateityje sukurti papildomus krovos pajėgumus.

„Šis pirsas iš esmės yra mūsų įmonės eksploatuojamo žemės ūkio produktų krovos komplekso dalis. Pirso krantinės daugiausiai naudojamos lietuviškų eksportui skirtų grūdų krovai į laivus, taip pat, kai kroviniai (įvairūs žemės ūkio produktai) perskirstomi perkraunant juos iš didesnių laivų į mažesnius ar atvirkščiai (ang. transshipment) procedūroms. Pasiektas maksimalus gylis leis dar efektyviau išnaudoti įmonės prie šių krantinių jau sukurtą suprastruktūrą, padidinti laivų krovos galimybes. Labai svarbu, kad infrastruktūriniai darbai yra planuojami derinant su numatomais krovos grafikais“, – sako kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus.

Krantines rekonstruoja konkursą laimėjusi UAB „Tilsta“. Darbų vertė – 3,88 mln. eurų. Įgyvendinti šį projektą numatoma per pusantrų metų, o vėliau prasidės gilinimo darbai.


  2022-02-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt