P0

Švietimas

Verslas imasi iniciatyvos švietimo įstaigoms padėti ugdyti specialistus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-11


Penkias baldų gamybos įmones vienijanti SBA grupės bendrovė „SBA Home“ pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos universitetu ir Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija. Šios iniciatyvos tikslas – padėti švietimo įstaigoms ugdyti aukštos kvalifikacijos specialistus, rengti bendrus projektus ir tyrimus.

Sutartį pasirašė R. Razbadauskas ir R. Kižienė.

„Mūsų tikslas – pastebėti ir padėti atsiskleisti talentams, sudaryti jiems galimybes tobulėti bei ugdyti profesines kompetencijas. Sudominus ir atvėrus jaunimui pažangių technologijų pasaulį, įskaitant robotus, skaitmenizuotus procesus, gamybos inovacijas, esame pasiryžę juos lydėti per visą mokymosi ir studijų laikotarpį. Savo įmonėse diegiame naujausias inovatyvias technologijas ir moderniausią įrangą, todėl tikime, kad susipažinę su jomis realybėje jaunuoliai apsispręs siekti karjeros vienoje progresyviausių verslo sričių“, – pranešime pažymi „SBA Home“ vadovė Raimonda Kižienė.

Anot jos, jau dabar Klaipėdos universiteto absolventai sėkmingai siekia karjeros ir bendrovėje „SBA Home“, ir jos vienijamose SBA baldų gamybos įmonėse, kurios labiausiai susikoncentravę Vakarų Lietuvoje.

Abipusė nauda

„Klaipėdos universiteto siekis – talentingam jaunimui iš visos Vakarų Lietuvos suteikti galimybę arčiau namų įgyti ir teorines žinias, ir praktines kompetencijas technologijų srityje. Todėl glaudus bendradarbiavimas su moderniomis verslo įmonėmis mums itin svarbus, nes jose studentai turi galimybę iš arti susipažinti su pažangiais procesais, naujausiomis technologijomis. Visa tai tam, kad baigę studijas būtų pasirengę visapusiškai panaudoti sukauptas žinias ir siekti karjeros jau pažįstamoje srityje“, – teigia Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Pasak jo, studentai SBA grupės įmonėse galėtų atlikti praktikas, laboratorinius tyrimus. „SBA Home“ atstovai savo įžvalgomis ir suformuluotais poreikiais  padėtų tobulinti studijų programas, įsitrauktų į bendrų projektų kūrimą, diplominių darbų rengimą. 

Gimnazistams – pažintis su technologijomis ir verslu

Remiantis „SBA Home“ pasirašyta sutartimi su Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija, moksleiviai bus įtraukiami į patyriminį ugdymą.

„Manau, kad mūsų gimnazijos bendradarbiavimas su „SBA Home“ suteiks galimybę mokiniams „pasimatuoti“ ir pasirinkti patinkančią profesinę veiklą, įsitvirtinti Klaipėdoje, o įmonei padės išsiugdyti ir pritraukti potencialių darbuotojų. Šis išskirtinis gimnazijos ir verslo partnerystės projektas suteiks Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijai išskirtinumo ir patrauklumo kaip šiuolaikinei integraliai ugdymo įstaigai“, – pliusus vardina „Žemynos“ gimnazijos direktorė Rita Podoliankienė.

Gimnazistai SBA grupės baldų gamybos įmonėse „Klaipėdos baldai“, „Inno Line“ ir kitose susipažins su gamybos technologijomis, procesais, turės galimybę rašyti praktinius -tiriamuosius darbus, patys išbandyti baldų gamybos praktiką. Tokiu būdu moksleiviai bus sudominami inžineriniais mokslais, skatinami domėtis tvariu gyvenimo būdu.

INFORMACIJA

„SBA Home“ baldų gamybos įmonių grupė vienija penkias gamyklas: „Klaipėdos baldai“, „Inno Line“, „Šilutės baldai“, „Visagino linija“ ir „Mebelain“ (Baltarusija). Be šių įmonių, SBA Grupės baldų sektoriui dar priklauso „Kauno baldai“. Didžiausiame Baltijos šalyse SBA grupės baldų sektoriuje dirba per 4300 žmonių. Įmonių pardavimai pernai siekė 361 mln. eurų.


  2022-02-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt